Reklam
Reklam
Ezgi Yeşil

Ezgi Yeşil

Mercek

Yerel Seçim

30 Mart 2019 - 18:10

  6 yıldır yayın hayatında olan Oluşum Medya ailesi, gerek Haber gazetemiz gerekse internet televizyonculuğu ile Aday adaylarının başladığı seçim dönemi boyunca aktif gazetecilik ve tarafsızlığını korumayı başarmıştır. 
 
  Seferihisar’da değil yarım adada başarısını kanıtlamanın bir kez daha gururunu taşıyoruz.
 
  Siz sevgili okurlarımız, sizden gelen mesajlar ile haberlerimizi araştırdık, konuları oluşturduk, gündem hazırladık, halka sunduk, sokak röportajlarıyla vatandaşların yorumlarını aldık. Yeri geldi bir kısımlar tarafından eleştiri de aldık, ama yılmadık, araştırdık çünkü biz doğru bildiğimizden de kaçmadık..
 
  Her geçen gün sizden aldığımız güç ile büyüdük. Verdiğiniz gurur paha biçilmez, mitinglerde yanlarınız olduk, canlı yayınlar ile seyretme fırsatları sunduk, eleştirileri birlikte tartıştık, gençlerle buluştuk, ama yılmadık, doğruların peşinden gittik. Kısacası biz halkın sesi olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Hakkımızdaki polimiklere aldırmadık, bu güne kadar da tek kelime tartışmadık. Bizi en iyi bilen sizlersiniz.
 
  Yerel basının tarafsız oluşu ekonomik kaygılarıyla ayakta tutulması zor olan şu zamanlar da bile kimsenin bir tarafı olmadan seçim sürecini en iyi şekilde sizlere aktarmayı başardık. Bu böylede devam edecek.
 
EN BÜYÜK ANKET SANDIKTIR.
  Artık son viraj, 2 gün sonra sandığa gidiyoruz. Bugün hafta başından beri sokaklardaki hava üzerine birkaç şey söylemek istiyorum. Son haftayı halkın arasına karışarak, tesadüfü yürümeler ile geçiriyorum. Halktaki izlenimler kime oy vereceği konusunda vatandaşların kararsız olduklarının devam ettiğini gözlemliyorum.
  
  İlk defa bu seçimde seçime saatler kala kararsız seçmen var. Umarım halkın kararları yerinde olur.
  Genel Siyasetteki gergin dile karşı ben sokakta herhangi bir gerginlik görmüyorum. Hatta 24 Haziran öncesine kıyasla ortalık daha sakin, sessiz. Sert kampanya dili toplumu sertleştirmemiş gibi görünüyor. Galiba toplum artık siyaset yorgunu.
 
  Seferihisar küçük yer herkes herkesi çok iyi bilir, yapacağın her adım, karakterin, duruşun ve kaliteni yansıtır.
 
  Unutmayın, en büyük anket sandıkta verilir.
  Son 10 yılın tahmini en güç seçimine giriyoruz. Seferihisar’daki adayların arasındaki puan farkı çok az görünüyor. Sandık bu kez çok heyecanlı olacak.
 
  Kim seçilirse seçilsin, amacımız Seferihisar, hizmet ve şeffaflık olmasını diliyoruz. 31 Mart yerel seçiminde vereceğiniz her oy, hayatınızın, yaşantınızın geçtiği en güzel anılarınızın olduğu ilçede kardeşçe, güzellikle yaşayabileceğimiz bir seçim olmasını diliyorum.
 
  1 Nisan dan itibaren aynı tarafsızlık ile haklının yanında olmak kaydıyla işimize devam…
  Güzelliklere uyanmak ümidiyle..