Yeni rotalar ve yeni sosyal sorumluluk projeleri
Reklam
Reklam
Ezgi Yeşil

Ezgi Yeşil

Mercek

Yeni rotalar ve yeni sosyal sorumluluk projeleri

07 Aralık 2019 - 16:28

  Değerli okurlarım, bildiğiniz üzere medya bünyemizde ve hayırseverlerimizle başladığımız sosyal sorumluluk projeleri ilçemizde güzel ses getirmeye devam ediyor.
  Yaptığımız bu farkındalık kimileri tarafından eleştiri olarak algılanıp, parasız mı yapıyorsunuz diyen mi? Zamanın çok galiba böyle işlerle vakit harcıyorsun para kazanacak işler ile uğraşın diyen de mi ararsınız? Kimisi de sorgusuz sualsiz yanımızda olup bizleri destekleyen mi..
  Biz yılmadık, çocuklar, hayvanlar ve masum olan kim varsa gücümüz yettiğince onlara ulaşacağımızdan şüpheniz olmasın..
  Neyse sözü fazla uzatmadan konuya gireyim.
  Bunlara bir yenisi daha ekleyerek yolumuza devam edeceğiz. Geçtiğimiz gün köyleri dolaştığımda gördüğüm bir okuldaki manzara beni hayretler içerisinde bıraktı.
  Yer düzce köyü eski adıyla şimdi ilçeye bağlı mahalle olarak geçiyor. Oradaki ilk okula gittiğimde sanki doğudaki bir okula gitmişim gibi bakakaldım hayatlara.. Birleştirilmiş sınıftan oluşan yaklaşık 16 öğrencisiyle bir okul tek sınıf 1- 2 – 3 – 4 tek derslikteler orada hem öğretmen hem de okulun aynı zamanda müdürü leyla hocamız. Ben hayatım boyunca bu kadar enerji dolu çocuklara kendini eğitim için adayan bir öğretmen daha görmedim. Öyle mutlu oldum ki, öğretmeni ders anlatırken öğrencilerin ilgiyle ders dinleyişleriyle ayrıca keyif aldım.
  Okul, Milli Eğitime bağlı ve mahallenin yaşlı nüfus olması sebebiyle kayda gelen öğrenci sayısının az olması birleştirici sınıf yapmış okulu, hal böyle olunca da herkes tek sınıfta öğrenci olsa da acaba farklı sınıf açılır mıydı o da tartışılır tabi..
  Okula bir şeyler yapmak için keşfe çıktık leyla hocamızla tek molaları olduğunu söyleyen öğretmenimiz mola arasında bizi okulu gezdirdi.
  Ek binalar olduğunu gördüm. Bir kaç sınıftan oluşan ve uzun zaman kapalı olan binaya girdik. Daha önceden lojman olarak planlanan binayı Leyla Öğretmenimiz çocuklar için kullanılsın talimatı vererek okul sıraları ve bir kaç oyun malzemeleri yerleştirmiş.
  Aslında Orada çocuklar için bir sanat beceri atölyesi yapalım istedik. İçerisinde fen ve doğa köşesinin bulunduğu, sine vizyon ile eğitim filmlerin yer aldığı, oyun ve farklı beceri faaliyetlerin yapılacağı bir sanat atölyesi hayal ettik o küçük binada..
  Leyla öğretmenimizin o hayat dolu enerjisine uyum sağlamamak ne mümkün, hemen notlarımızı almaya başladık. Heyecanla bitmiş halini hayal ediyoruz şimdiden..
  Adres belli yer belli, gönlü bizimle olan az çok demeyen sosyal sorumluluk projemizde şimdiden bize destek olacak dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum.
  Elinizde evinizde fazla temiz ister sıfır ister az kullanılan, kitap, eğitici oyuncak, mesleki oyuncaklar, fen ve doğa laboratuvar için malzemeler isteyeceğiz. Bunları el birliği ile temin edersek çocuklarımıza güzel bir yaşam alanı ve geleceği ufku geniş bireyler hazırlayacağız.
  Büyüyen ailemize sizlerde katkı sağlamak isterseniz bekliyoruz.
  Çok sevdiğim bir sözü sizlerle paylaşmak isterim.
  “Çocuklara verilen emek, mutlu yarınlar demek”