Tellalcılar vardır bilir misiniz?
Reklam
Reklam
Ezgi Yeşil

Ezgi Yeşil

Mercek

Tellalcılar vardır bilir misiniz?

08 Kasım 2019 - 10:29

Bu kelime çok geniş kapsamlı bir cümle aslında ortalığı karıştıran ya da çarşı pazarcı anlamı taşıyan bu cümleyi ilçedeki yansımasını sizlerle paylaşmak isterim.
Her şeyi biliyormuş gibi ortalığı karıştırıp sonra da hiç bir şey yapmayıp karşıdan izleyenler var ilçede Seferihisar belediyesini ilk yanlışıyla vurmayı görev edinenler ile dolu. Kim bir şeye ihtiyacı varda olmuyorsa vuruyor belediyeye yahu sen gelsen ne yapacaksın? Görmüyor musun Türkiye’nin durumunu her gün bir haber kriz intiharlar işsizlik kâbus gibi çökmüş herkesin üzerine hayat pahalılığından şikâyetçi aileler, acaba bugün nereden bir zam haberi gelecek diye haber izleyemez oldu millet.
Ama tabi olayın bir de iyi tarafından bakmak lazım. Mesela esnafın zor durumda olduğunu fark eden maliye bakanı esnaf sanatkârlar kredi kooperatiflerine kredi kampanyaları ile esnafı rahatlatmaya çalışıyorlar. Bu olay esnafın bir nebze yüzünü güldürse de hayattan beklentilerini gelecek kaygıları hep devam edecek. Zaten hayat kaygısı yaşam bu değil mi? Neyse lafı fazla dolandırmayayım sadede geleyim, işe girmek isteyen binlerce işsiz var ilçe de peki belediyede çalışma takıntısı niye? Aynı ücreti özel sektör de veriyor. Hadi çalışıyorsun belediyede bu sefer de maaşlar ödenmediği için belediyeyi vurmaya çalışmaları ne kadar doğru. Kısacası tüm belediyelerde yaşanan bir takım ekonomik kriz var.
Birtakım yanlış güdümler ile belediye yönetiliyor iddiaları ile etrafa kötü olduğunu savunan tellalcılar acaba ilçe için neler yapıyor?
Herkes bildiği işi yapsa yardımlaşma birlik beraberlik olsa yani bu tür işlerle meşgul olsalar bence hayat daha yaşanabilir olur. Eksikler oluyorsa gelirsin bir şeyler yaparsın ilçen için yaşam için mücadele verirsin. Unutma birileri seni kullanmak için kötülemeye fırsat verirse gün gelir senin de arkandan kuyunu kazan olur. Diyorum yapılan Seferihisar’da güzel işlerinde olacağını umut ediyorum.