Soğuk günler göreceğiz çocuklar!..
Reklam
Reklam
Ezgi Yeşil

Ezgi Yeşil

Mercek

Soğuk günler göreceğiz çocuklar!..

05 Eylül 2019 - 20:42

Herkes birine bakarak taklit etmeye birilerine benzemeye çalışıyor farkında mısınız?
Kimse gerçek kişiliğini yansıtmıyor. Birileri etrafında zarar görüyor, foto çekip video paylaşılıyor. İhtiyaç sahipli birine yardım ediyor. Foto çekerek bunu reklam ediyor. Bizim insani örf adetlerimize kişiliğimize ne oldu?
Biz çocuklarımıza güzel şeyleri örnek göstermeye çalışırken ne oldu da bu gibi olaylar karşımıza çıkmaya başladı.
Bilindiği üzere internet gerek haberler ve sosyal medyadan da takip ettiğimiz orman yangınlarımız Ege bölgesinde bizlere büyük bir acı yaşattı.  Tam da bu yukarıda bahsettiklerime bağlantılı yazacaklarım.

Bir emoji yeter mi duyguları anlatmaya?
İnternet paylaşımlarla ne kadar etkili olunabilir ki maksat tepkileri ortaya koyarak bizde varız diyebilmenin adı oldu sosyal medya..
Asıl olan Toplumun duyarlılığını devletin belediyelerin buradaki sorumluklarının takipçisi olalım.
Gelelim toplumumuzu hepimizi yakından ilgilendiren olaylardan biri de kadın cinayetlerine, çocuk istismarlarına günlerdir beynimizi meşgul eden tv ve netten izleyip gördüğümüz büyük şehirlerde neler oluyor? Diye endişeyle baktığımız haberler şimdilerde ilçemizde yaşanmaya başlanmış olması, akıl alır gibi değil.
Dünyanın neresinde olursak olalım. Toplumsal duyarlılığı sağlayacak şekilde yaşayalım..

Yeni başlangıçların habercisidir Eylül..
Aylardan eylül... En sevdiğim ay. Eylül, yeni bir dö­nemin ve başlangıçların habercisidir.
Yazın bittiğini ve sonbaharın başladığını haber verir bizlere. Birçok mevsimsel özelliği bir arada görebiliriz bu ayda. Mevsimsel özelliklerinin yanında, insanlara has duygularla bir aradadır. Herkes için ayrı bir anlamı vardır eylülün. Eylülde sonbahar yaprakları yerlere düşerken şarkılarla anlam yüklüdür Eylül..
Artık tatiller bitmiş evlere dönülmüş. Spora başlama projeleri yapılmış, sağlıklı beslenme programları başlamış ve en önemlisi de yeni sezonlara keşfe çıkılmaya başlanmış en güzel aydır eylül.
Yeni Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte Adli sürecinde başladığı bir dönem olarak kabul edilen ayımızın, adil kararların verildiği Adaletli bir dönem geçirmek temennisini diliyorum.
Hepimize mutlu bereketli bir ay geçmesini dilerim..