Peki, şimdi Adalet yerini buldu mu?
Reklam
Reklam
Ezgi Yeşil

Ezgi Yeşil

Mercek

Peki, şimdi Adalet yerini buldu mu?

24 Temmuz 2020 - 16:53

  Biliyorsunuz ki geçtiğimiz hafta ilçemizde herkesi derinden etkileyen bir kadın cinayeti yaşadık.. Sultan Kaya isimli kadını vahşice eski eşi tarafından defalarca bıçaklanarak çalıştığı iş yerinde öldürdü. Daha sonrada Muğla’da öldürülen Pınar Gültekin ve daha adını sayamadığımız kadın cinayetleri..
  Herkes vefat eden kadınlar hakkında bir takım yorumlar yapıyor. Kimileri kadınların yanında olduklarını belirtirken, kimileri ise kadınları bu cinayetlerden sorumlu tutuyor. Nasıl bu kadar vicdansız olabildik. Hayvan bile yavrusuna eşine sahip çıkarken biz nasıl öldürmeyi göze alabiliyoruz. Bu tarz caydırıcı cezalar gelmediği sürece daha çok canımız acıyacak. Diliyorum ki bu cinayetler bir an önce son bulsun.. Onları toprağa verdiğimizde Adalet yerini mi bulacak mı? Çok merak ediyorum.
  Ölen kadınlar çocuklarını geride bırakırken onların psikolojisi nasıl tamir edilecek? Nefretle bir nesil gelecek? Bundan hepimiz sorumluyuz.


 
“Kadın olmak”
  Aslında Kadın olmak, kelime anlamı oldukça yüklü bir kelime… Baştan söylerken bile sorumluluklar mücadeleciliğin zorluğun sembol ismi gibi algılansa da, kadın olmak hakikaten bu zamanda çok zor. Kadın erkek eşit desek de, Bir iş yaparsın kadın başına derler, ilk fırsatta eleştirirler, başarıyı hazmedemezler. Kulaktan fısıldadıkça kendi gibi insanları çabuk kandırırlar. Ama başarılı ne yaptığını bilen kadın asla bunlara boyun eğmez. Mücadeleci tavırlarıyla başarı sorumluluğu alan kadınlar her zaman doğru yerde olurlar.
Hal böyle iken Küçük ilçemizde biz böyle mücadele yaşarken,  her türlü zorluğa emek veren hayat sorumlulukları olan kadınlarımız için, hem cinslerim için şimdilerde aklımda olan bir projemi huzurlarınızda faaliyete geçiriyorum.
 
Yepyeni bir oluşum ile sizlerle olacağız..
Seferihisar Girişimci Kadınlar Platformu kuruyoruz.
Kadın girişimcilerde neler olacak?
  Ancak şimdiden yapacağımız Kendi emeğiyle bir yerlere gelen mücadeleci kadınları bir araya toplayacak olan bu Platform, güzel çalışmalara imza atacak.
  Tarımla uğraşan çiftçi kadınlarımızın başarılı özgeçmişlerini de ele alacağımız gibi siyasi partilerden ve iş dünyasında isim yapmış kadınlarımız ile de bir araya gelerek her daim kadınlarımızın yanında olacağız.
 Bu platforma kendini tanıtmak isteyen her kadını yaptığı işiyle tanıtacağız. Onlara hem bir Pazar oluşturulacak.  Aynı zamanda ev hanımlarına şiddet gören mağdur kadınlara da ilçe de bir nefes olacağız.
  Uzun zamandır üzerinde çalıştığım bu projede pandemi süreci gelmesiyle birlikte bir takım proje de askıda kalmıştı. Çok ses çok nefes, olmak adına yardım destek birlik beraberlik noktasında bizler elimizden ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.  Siz de bu platformda yer almak isterseniz bizimle lütfen iletişime geçin..
Kadınların gücünü ilçede birlikte hissettirelim.