İlçe de bir hizmet yarışı 
Reklam
Reklam
Ezgi Yeşil

Ezgi Yeşil

Mercek

İlçe de bir hizmet yarışı 

30 Nisan 2022 - 13:33

Hani bahar gelince bahar temizliği, bayram yaklaşılınca da yapılan bayram temizlikleri yapılır ya işte ilçem Seferihisar da da bir temizlik bir tadilattır gidiyor. 
Yapılan hizmetleri görünce mutlu oluyoruz tabi, ama içeriden baktığınızda durum o kadar karışık ki, bu arada Asfalt çalışmalarını en sıkı takip edenlerdenim. 
İnanın, her yeni dökülen asfalttan bir kere sıcak sıcak geçmişliğim vardır. Neden mi bu kadar önemsiyorum. İlçem güzelleşsin, güzel yaşayalım, dışarıdan geziye gelenlere güzel iz bırakalım. diye mücadele ediyorum. İnanılmaz mutluluk duyuyorum. Özellikle de canla başla ve bizzat gece gündüz mesaisine şahit olduğum İBB Yerel Hizmetler koordinatörü Gürhan Özata Bey’e de teşekkürlerimi iletmek isterim. Sahada gezerek telefon trafiği ile işlemleri en hızlı şekliyle ilçeye hizmet girmesinde önemli katkıları olan birisi.. Aslında Burada yapılan hizmetler İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzbeton, tarafından gerçekleşse de Seferihisar Belediyesinin de artık kendine ait olan yollara başlamasını çok istiyoruz. Bununla ilgili de Öğretmen evi Karakayalardaki taş yenileme çalışmalarını başlamasıyla da yakından takip ediyoruz. Alt yapısı biten yerlerin tamamlandığını görmekten mutluluk duyuyoruz. 

Burada ilçemize emek veren herkese teşekkür ederiz. 
Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanmaya başlanan Toki evlerini ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, büyük protokol grubu ilçemizi ziyaret etti. Seferihisar Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, ilçemizin ev sahipliğinde ağırlayarak, TOKİ evlerini aynı zamanda ilçe de bir alan gezisi gerçekleştirdi. Seferihisarımızı  devlet büyüklerimize tanıttı. Yapılacak olan projeler ilçemiz adına mutluluk verici. Emek veren Ak parti ailesine de ilçemiz adına teşekkür ediyorum. 
Artık ilçede hizmet anlamında vites yükseltme zamanı geldi. seçime 1,5 yıl var ve yavaşça hizmetler de kendini göstermeye başlıyor. 
İlçemizin en büyük sorunu haline gelen otopark sorununu da çözüme kavuşulması en büyük temennimiz. Bu konuda da güzel haberler duyacağımızdan şüphemiz yok. Yaklaşan yaz sezonu itibariyle ilçemize gelecek olan nüfusun 10 katını yaşadığımıza hepimiz şahidiz. Umuyoruz ki, sorunu biraz olsun çözüme kavuştururuz. 

Bu arada küçük bir hatırlatma! 
ilgili yetkililere mesajım olsun, Karayollarının yapmış olduğu Seferihisar- Kuşadası yol güzergahında özellikle İzmir caddesindeki alternatif yolların en azından bir kısmının açılmasını istiyoruz. Ayrıca seferihisar merkezden geçen Ambulansın yeni lokasyon güncellemesi yapılmasını, kocaçay üzerinden geçilmesi için gerekli yazışmaların yapılmasını rica ediyorum. Her şey Seferihisarımız için, yapılan hizmetlerin devam etmesi ümidiyle…

Ramazan ayı Mesajım, 
İlçede hummalı çalışmalar devam ede dursun, Ramazan ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde en değer ve önemi olan paylaşma, yardımseverliği ile ilçemizde yaşıyoruz. Birlik beraberlik örneği olan mübarek Ramazan ayında Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin, tüm siyasi partiler,  iş adamları Ramazan ayı boyunca iftar sofralarında katılarak, halkın yanında oldular. Ekonomik kaygılar içerisinde yaşadığımız evlerine yiyecek götürmekte zorlanan vatandaşlarımıza destek olduğunuz için sizlere minnettarım. Bu enerji ve güzelliklerle sadece bir ay da değil, tüm zamanlarda bu davranışın devam etmesini isteriz. 

Heyecan ve özlemle beklenen kutsal Ramazan Bayramı geldi, hoş geldin. Mübarek Ramazan bayramı ulusumuza sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirsin. Hayırlı bayramlar dileğiyle.

YORUMLAR

  • 0 Yorum