Denizler hepimizin diyoruz, peki yeteri kadar ses getiriyor muyuz?
Reklam
Reklam
Ezgi Yeşil

Ezgi Yeşil

Mercek

Denizler hepimizin diyoruz, peki yeteri kadar ses getiriyor muyuz?

18 Temmuz 2022 - 13:00

 Hergün ilçemizin çevre temizliğine önem veren yüzlerce haber yapıyoruz. Farkındalıklar oluşturmaya çalışıyoruz.
Aslında, bunu yazarken Hepimiz kendi içimizde sorsak çevreciyiz. Kimselere bırakmayız, çevrecilik kapının önünü süpürmekle, doğayı sevmekle başlıyor aslında.. daha doğrusu doğuştan gelmeli bu içgüdü insana..
Son zamanlarda bayram tatili ile birlikte ilçemize 600 bin kişinin ziyaret ettiğini öğrendik. Bu durum ticari anlamda esnafımızın yüzünü güldürse de günü birlikçi vatandaşlarımızın çevreyi pis bırakıp gitmesi o ilçenin belediye temizlik ekiplerinin iş yükünü biraz daha arttırmış oluyor.
Biliyorsunuz Seferihisar denince hele ki yaz döneminde özellikle ilk olarak aklımıza denizimiz geliyor. Sahillerimize sahip çıkmalıyız. Seferihisar’da En çok Mavi bayrak olan plajlarımız bulunuyor.
 Peki bunu nasıl korumalıyız?
Hatırlarsınız orkinos çiftliği için yıllarca mücadele ettik. Ama ne yazık ki hala sahil bölgemizi tehdit eden tehlikeyle karşı karşıyayız.
Önceki gün Halk Tv'de Serhan Asker'in programına konuk olan, Seferihisar Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin, Sığacık mezarlık tarafı tel çit ile çevrilen otel inşaat alanı ve Sığacık marinanın büyütülme projesinin doğaya vereceği zarar. Büyütülecek alanın sığ olduğunu, derinliği sağlamak için dip kazı yapılacağını, doğal yapıyı ve su altı canlı yaşam dengesini bozacağını söyledi.
Büyük balık çiftliklerinin turizm ilçelerini tehdit ettiğine de değinen Başkan Yetişkin, Bunun için çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığının onayından geçerek ilçelerdeki bu olumsuz çevre kirliliğine nasıl izin verildiğinden de bahsetti.
Bizde Umut ediyoruz ki bir an önce sahillerimizi denizlerimizi kirletmeden Bakanlık bu konuyu dikkate alır.
Bu sahiller bu ilçe hepimizin, geleceğimize emanete sahip çıkmalıyız. Seferihisar, Türkiye'nin en çok mavi bayraklı plajı olan ilçesi. Peki denizlerimizi, kıyılarımızı nasıl korumalıyız....
Değerli Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’nin çevrecilik üzerine yapış olduğu mücadelesini sonuna kadar destekliyor, Farkındalıklar, bununla ilgili yapılacak her türlü projelerde bizlerde Oluşum Medya ailesi olarak her türlü çevre faaliyetlerinde yer alacağımızı bilmenizi isterim.
Geleceğimizi korumak hepimizin görevi..
Ayrıca şunu da unutmayalım ki, Doğanın dengesini bozan en büyük tehlike yine insanoğlu..

 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum