Çağımızın hastalığı, iletişim engeli 
Reklam
Reklam
Ezgi Yeşil

Ezgi Yeşil

Mercek

Çağımızın hastalığı, iletişim engeli 

28 Haziran 2019 - 11:14

Çağımızın hastalığı, iletişim engeli 
Geçmişe bakarsınız 
Nerden nereye dersiniz 
Önce çocukluk anılarınız gelir aklınıza 
Komşuluğunuz onlarla iletişimleriniz, arkadaşlıklar paylaşımlar yaşanmışlıklar bir sürü daha sıralarsınız bununla ilgili milyonlarca örnek üretirsiniz.. ve oturup düşündüğünüzde bir bakmışsınız ki, o akılda kalanlar yalnızca mazi olmuş gerçek hayatta bunların hiç birine karşılaşılmaz. Örnek vereyim apartman da oturuyorsunuz asansöre bindiniz size merhaba bile demeyen komşunuz olduğunu farkedersiniz. Siz konuşmak istersiniz alışıla gelmiş bir selamlaşma olması beklenirken komşunuz yanınızdan sessizce uzaklaşır. Başınıza bişey gelir en yakınınıza söylersiniz komşunuza ihtiyacınız olur kapısını tıklatırsınız ama artık o devir çoktan kapanmış ki bırakın insan gibi yaşamayı nasıl hareket edilmesi gerektiğinizi vicdanımızı unuturuz. 

Bununla ilgili de en son yaşanan bir Haberi sizlerle paylaşmak isterim. 
Daha 12 yaşında bir çocuk 2 yaşında bir trafik kazası İle %99 engeli olan yaren su için aile tüm imkanları İle bulunduğu evinin balkonundan bahçeye kolayca geçmesi için engelli rampası yaptı. Peki bunun sonucu ne mi oldu? Komşular dan tepki alarak ortak kullanım alanımızı kapatamazsınız mahkemeye veriyoruz iddiaları İle Öztekin ailesinden şikayetçi oluyorlar. Bu süreç içerisinde gerekli müracatları yapan aile bir kısım Belediyeden ve kaymakamlıktan destek alarak toprak alana beton dolgular İle yaren su için yol yapılıyor. Diğer taraftan aile Demir rampa yaparak Yarenin daha kolay inip çıkmasını hazırlıyor. Destek olan belediyemize ve sayın kaymakamımıza da teşekkürlerimi sunuyorum.
Biz bununla ilgili haber yaptıktan sonra şikayetçi olan komşular gazete ofisimize gelerek aslında biz rampaya bişey demiyoruz orada Tente pergule yapıldı biz oraya itiraz etmiştik ancak Öztekin ailesi bize kaba davranınca burası bir apartman ve ortak kullanım alanını işgal ediyorlar diyerek hepsinden şikayetçi olduk. Zaten şu anda ki durum mahkemeye intikal etti. Diyerek gazetemizden ayrılıyorlar. Şimdi ben burada insanlığın ne kadar ucuz ve basit olduğunu ikincisi hayatın sadece maddiyata insanlığa önem verilmediğini bir kez daha anlamış oldum. Ne vardı ki o komşular yarene el Birliği İle bir şeyler yapsalardı da biz öyle bir haber yapsaydık. Aileye kazada yüklü para aldılar ondan masraf ediyor diyorlarmış, soruyorum size çocuğuna iyi bir imkan sunmaya çalışan bir aile parayı da çocuğu için harcıyorsa bunun nesi tuhaf. Bence herkes önce insanlığını sonra da vicdanını sorgulasın. Ben orada yarenin o rampayı kullandığında kolayca parka ulaştığından mutluluğunu gözlerinde gördüm. Bırakın biraz insan gibi yaşayalım. Değerlerimizi kaybetmeyelim. 

Bakın bize gün içersinde whatsapp ihbar hattından da defalarca Mesajlar geliyor. Haberlerin Aslını araştırıyor bilgi alıyoruz ancak burada komşuluk ihmali iletişimsizlik var. Ve hayatımızdaki en büyük engel bence iletişim engeli olduğunu düşünüyorum. Bizler yaren su için bir ses olmaya çalıştık. Umuyoruz ki adalet doğru noktada tecelli edecektir. 

Yaren gibi olan çocuklarımıza da belediyeler ve devletimiz yardım eli uzatır onların geleceğine güzel planlar yapmasını can-ı gönülden diliyoruz. 

Aslında hepimizin ortak sorunu bu.. 
Sevgi saygı samimiyet bunlar olduğu sürece işte o zaman insan gibi yaşayacağız