Kahvaltı daveti
Reklam
Reklam
Vahdi Sarıkaya

Vahdi Sarıkaya

Objektif

Kahvaltı daveti

25 Eylül 2020 - 19:24

Sayın Başkan,
Başta pandemi olmak üzere, gerek ekonomik, gerek siyasal ve  gerekse uluslararası sorunların gittikçe arttığı bu dönemde 29 Eylül 2020 tarihinde  kahvaltılı bir buluşmaya katılım yapacağınız çağrısına verdiğiniz destek ve ayırdığınız zaman için sizi yürekten kutlarım.  Çok nazik, yerinde ve örnek bir davranıştır.
Muhtemelen kahvaltı bütçesini belediyemizin karşılayacağı (davetiyede bu konuda herhangi bir açıklama belirtilmediği için) bu çağrıyı, Kent Konseyi üzerinden değil, direkt Seferihisar Belediye Başkanı kimliğiniz ile yapmanız konuya ve çağrıya çok daha büyük bir anlam ve değer katmış olacaktır.
Mahkeme süreci devam eden bir kent konseyinin üzerinden bunu yapmış olmanız, kentini kucaklayamayan, legalitesi tartışmalı, ilçesini değil sen ben bizim oğlan yaklaşımı ile bir avuç zümre etrafında dar alanda kısa paslaşmalar yapan küçük bir grubun gururunu okşayacaktır.
Sonuçta kent konseyi ben yaptım diyecek siz ise kentinizi daha sıkı kucaklayamayacaksınız.
Amacınızın bu olduğunu asla düşünmüyorum.
Yasal kurul  toplantılarını bile pandemiyi bahane ederek aylarca yerine getirmeyen, organlarını toplayamayan bir kent konseyinin aynı organlar ve bileşenleri ile böyle bir toplantıya liderlik yapması da manidardır.
Bu yaklaşım; ilçemizde yaşayan ve kent konseyinin dolaylı yoldan da belediyemizin kucaklayamadığı ya da kucaklamak istemediği, örgütlü ya da örgüsüz STK temsilcileri ya da kanaat önderlerinden en az birinin sofranızda ki sandalyesi boş kalacaktır.
Bu çerçeveden yola çıkar isek muhtemelen bütçesini Seferihisar belediyemizin karşılayacağı böyle bir kahvaltının amacı, amaçsız bir şekilde yeniden gündem olmak olacaktır.
Kent konseyinin mevcut mahkeme süreci henüz sonuçlanmadığı için siz hali hazırdaki kent konseyinin varlığını meşru görebilirsiniz. Hukukta bunu da böyle söylüyor olabilir. 
Fakat malumunuz bazen hukuk da yaşanılan gerçekleri örtbas edebiliyor, dönem dönem farklı ve zıt kararlara da imza atabiliyor.
Hatta kurallar bile değişebiliyor. Bu da yaşamın döngüsü kadar normal kabul edilebilecek bir gerçektir.
Yaşanılan gerçekler nedir; SKK İlçesindeki STK ve örgütlü ya da örgütsüz kanaat önderlerini kucaklayamamıştır. Çeşitli nedenleri vardır, bu nedenler; burada yazdığımız yazının dışında saklıdır.
Size tavsiyem; kabul edersiniz ya da etmezsiniz. Attığınız bu güzel adımı daha da kalıcı hale ve emsal olmasını istiyorsanız, ilçemizin sorunları ve kendi sorunlarına daha geniş perspektiften bakmak istiyorsanız, sorunlarına, sorunlarımıza parmak basmak ve vizyoner bir bakış ile kentinizi kucaklamak istiyorsanız bu çağrınızı kent konseyi üzerinden değil direkt belediyemiz üzerinden yapmanızdır.
Yani kahvaltılı toplantıya STK temsilcileri ve sivil kanaat önderlerimiz ile bir kahvaltılı sohbet yapmak istiyor, sorunlarımızı ilk ağızlardan dinlemek ve ortak bir çıkış yolu bulmayı hayal ediyor iseniz bu çağrınız Seferihisar Belediyemiz üzerinden yapılmalı ve kahvaltıya katılanların da kahvaltı ücretlerini kendilerinin karşılayacağı açıkça belirtmelidir.
Daha güzel bir Seferihisar, daha huzurlu bir Seferihisar ve daha da yaşanılabilir  Seferihisar için sevgiyle kalın.

Vahdi SARIKAYA
vahdisarikaya@hotmail.com