Reklam
Reklam

Marin Alesta'da Araçlar Pırıl Pırıl Oluyor

Sığacık Teos Marina’da oto yıkama, bakım, seramik kaplama ve tüm temizlik işleri ile ilgilenen işletmenin işlemden geçirdiği ikinci el araçlar, adeta sıfır araç görünümüne kavuşuyor

Marin Alesta'da Araçlar Pırıl Pırıl Oluyor

Sığacık Teos Marina’da oto yıkama, bakım, seramik kaplama ve tüm temizlik işleri ile ilgilenen işletmenin işlemden geçirdiği ikinci el araçlar, adeta sıfır araç görünümüne kavuşuyor

Marin Alesta'da Araçlar Pırıl Pırıl Oluyor
07 Ağustos 2019 - 15:54

Araçlar yıllar içinde güneş ışınları, havadaki tozlar ve bazı zararlı maddelerin yanı sıra, yanlış yıkanmadan dolayı da oldukça kötü bir hal alabiliyorlar.
Bu kötü görüntüye sahip araçları Sığacık Marina’da hizmet vermeye başlayan bir işletme, yaptığı birbirinden farklı uygulamalarla adeta sıfır görünümüne kavuşturuyor.
Kaportası yıpranmış, renkleri bozulmuş araçlarını işlemden sonra almaya giden müşteriler, neredeyse araçlarını tanımakta güçlük çekiyorlar. İşletme oto yıkamanın yanı sıra araçlara yaptığı boya koruma, pasta cila, ağır çizik giderme ve seramik kaplama gibi uygulamalar ile araçları yeniden tertemiz bir görünümüne kavuşturabiliyor.
İşletme sahibi Murat Akcan Oluşum Haber’e yaptığı açıklama da şunları söyledi.

1. Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
Merhabalar. İstanbul’da ve İzmir’de birkaç noktada oto yıkama, kuaför ve koruma sistemleri üzerine işletmelerimiz mevcut. Eski kurumsal hayatımda Eczacıbaşı topluluğunda 15 yıl yöneticiydim. İlaç sektöründe görev aldım. Eczacıbaşı topluluğunun ilaç sektöründen ayrılma kararı ile birlikte ben de kurumsal hayata son vererek aile işlerine katılmaya karar verdim.

2. Bu sektöre ne zaman başladınız?
 5 yıldır bu işle ilgileniyorum. Ben önce İstanbul’daki operasyonlarımızda yer aldım, şimdi de rotamızı İzmir’e çevirdik.
 
3. İzmir’de Marina’dan başka şubeniz var mı?

İzmir merkezde yakın zamanda hizmete girecek bir operasyonumuz daha var. Marina’daki hedefimiz çevre halkımızın araçlarının yanı sıra marinadaki teknelere de kaliteli hizmet vermektir. 
 
4. Peki burada tam olarak neler yapılıyor? Biraz bahsedebilir misiniz?

 Burada araçların hem dışı hem de içi ile ilgili temizliğin yapılması, koruma sistemlerinin uygulanması, uzun vadeli dayanıklılığını sağlayacak malzemeler kullanılarak kaplamalarının yapılmasını hedefliyoruz. Bu kaplamalar seramik kaplamalar olabiliyor. Pasta cila üzerine yapılan boya koruma malzemeleri var bunlar uygulanıyor. Orta vadede cam filmi uygulamalarını da devreye sokacağız. Onun dışında araçların detaylı temizliğini yapıyoruz.
 
5. Tekne bakımlarını, temizliğini de yapıyor musunuz, yoksa sadece araç üzerine mi?
 Evet tekne bakımları da bizim yapabildiğimiz işlemler arasında. Burada Marina’nın prosedürlerine uyarak tekne sahiplerine istedikleri hizmetleri vermeyi hedefliyoruz.
 
6. Özellikle bu seramik kaplama günümüzde çok yaygınlaştı. Araçların bakım süresi ne kadar oluyor?
Seramik kaplama aslında oldukça uzmanlık gerektiren ve pek çok seçeneği olan bir işlem. Ancak ülkemizde bu işin pek çok noktada çok basite indirgenmiş olduğunu görüyoruz. Arkadaşlarımız buraya gelen bazı arabaların seramiklerinin yıkanırken kullanılan tazyikli, basınçlı su ile bile dağıldığına şahit oluyorlar. Seramik kaplama kaliteli ve profesyonelce yapılırsa sonuca ulaşılır. Onun dışında yapılanlar hakiki seramik kaplama olmasa da adı “seramik kaplama” olarak geçiyor ne yazık ki.
 
7. Siz bu sektörde seramik kaplamada da oldukça başarılı olduğunuzu iddia ediyorsunuz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?
 Evet! Müşterilerimize İstanbul’daki firmamızda olduğu gibi burada da sunacağımız iki seçeneğimiz olacak. Bunlar her ikisi de çok kaliteli ürünler. İkisi arasında bir yıl ile iki yıl gibi değişen garanti, dayanma süresi farklılıkları oluyor. Ancak aracın üzerine kaplanacak olan seramiğin mikron kalınlığı olması gereken kalınlıktadır. Bu, ürün kalitesiyle ve uygulama açısıyla doğru orantılıdır.

8- Okurlarımıza söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?
Güzel İzmir’in en güzel yerlerinden biri olan Sığacık’ta halkımıza hizmet verebilecek olmaktan dolayı çok memnunuz. Herkesi yeni işletmemize bekliyoruz.

Detaylı bilgiyi 0532 281 64 60 ve 0232 743 43 20'den alabilirsiniz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum