Reklam
Reklam

Seferihisar'da Yelken Yaz Okulu'na gençlerden yoğun ilgi

Türkiye Şampiyonluğuna yarışan Teos yat Yelken Kulübü Optimist takımına Burç Restaurant firmasından sponsorluk desteği geldi.

Seferihisar'da Yelken Yaz Okulu'na gençlerden yoğun ilgi

Türkiye Şampiyonluğuna yarışan Teos yat Yelken Kulübü Optimist takımına Burç Restaurant firmasından sponsorluk desteği geldi.

Seferihisar'da Yelken Yaz Okulu'na gençlerden yoğun ilgi
07 Ağustos 2019 - 15:52

 Son yıllarda başarı çıtasını arttırarak Türkiye Şampiyonluğuna yarışan Teos yat Yelken Kulübü Optimist takımına Burç Restaurant firmasından sponsorluk desteği geldi. Yapılan anlaşma çerçevesinde takımın yarış yelkenlerinin yenileri alınarak firma logoları sergilendi.
Burç Restaurant’ın bu sponsorluğu da gerek Teos Yat Yelken Kulübü için gerekse kendi şirketleri bakımından büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Şirket Sahibi Altan Özdemir şöyle konuştu. “Böylesine önemli spor aktivitelerin artmasına yönelik sadece bizler değil birçok firmaya da örnek olmasını dileriz. Amacımız çocuklarımızın kötü alışkanlıklarından korunarak spor aktiviteleri ile topluma daha faydalı bireylerin yetişmesini sağlamak, bizler de elimizden gelen ne gelirse yapacağız.” Dedi. Başta kulüp başkanımız Tamer Bey olmak üzere tüm çocuklarımıza takımlarında başarılar diliyorum.” Dedi.  
 
Yelken Yaz Okulu'na gençlerden yoğun ilgi
  Seferihisar Belediyesi ve Teos Marina Yelken Kulübü işbirliğiyle yapılan ‘Yelken Yaz Okulu’na çocuklar ve gençler yoğun ilgi gösterdi.
  İster yaz sezonu isterse 12 boyunca süren eğitim programına çok sayıda öğrenci katıldı. 7 yaş itibariyle kayıtları süren yelken kulübüne eğitim programı ile gençler yaz aylarını yaşama fırsatı yakaladı.
  Teos Marina yelken Kulübü hocası Tamer Başlığ gazetemize yaptığı açıklamada “7-11 yaş grubundaki yüzme bilen çocuklar için, güvenli ve eğlenceli bir şekilde yelken sporunu öğretmeye yönelik başlattığımız etkinlik çocuk ve gençlerin büyük beğenisini kazandı.  ‘Yelken Yaz Okulu’ projesinde çocuklara hafta içi her gün 10.00 ile 12.30 saatleri akşam 19:00 arasında teorik ve pratik görülen gruplara ayırdıklarını belirten Başlığ,  Eğitimlerde çocuklar yelken sporunu yaparken aynı zamanda doğaya nasıl uyum sağlayacaklarını öğrenip, sorunlar karşısında doğru ve hızlı karar verme yeteneklerini de geliştirebiliyor. Takım olarak sorumluluk almanın bilincine de varan çocuklar, görev paylaşımının önemini de kavramış oluyor.” Dedi.
  Teorik eğitimde; denizde can ve mal emniyeti, yelken teorisi, rüzgâr kuvveti ve yönü, kavrama, seyir kuralları, terimler, rotalar ile bilgileri de öğrenmiş oluyorlar. Pratik eğitimde ise optimisti tanıma, donatma, denizci düğümleri, tekneye hâkim olma, seyir teknikleri, tramola - kavança atma, dümen hâkimiyeti, dümensiz tekne kullanımı, bedensel müdahalenin tekneye seyir etkileri, farklı rüzgâr yönlerine göre yanaşma, şamandıra dönüşleri ve yetenek geliştirici bilgiler veriliyor. Sertifikalı antrenörler ve güvenlik botları eşliğinde denize açılan genç yelkenciler, hem öğrendiklerini uygulama fırsatı yakalayıp, hem de tatillerini spor yaparak geçirme imkânı yaşadılar. Her dönem 20+5 olmak üzere toplamda 75 kursiyerin kabul edildiği “Yelken Yaz Okulu” etkinliği 2 dönem daha uygulamaya devam edecek.
 
TEOS MARİNA YELKEN KULÜBÜ YARIŞLARA HAZIR
  Yelken Kulübü Başkanı Tamer Başlığ, çocukların katılacağı yarışlardan bahsetti. “13 Eylül’de Türkiye Şampiyonluğu yalı kavak ile Teos Marina Yelken Kulübü olarak yarışacağız. Daha sonra 10 Ekim Atina Yunanistan Şampiyonluğu Teos Yelken Kulübü olarak yarış yaparak bölgemizi temsil edeceğiz.” Dedi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum