Reklam
Reklam

Yaz Sezonu açıldı Sahiller karıştı

Yaz sezonu açılmasıyla birlikte Sığacık Akkum da bulunan sahilde otel ile vatandaşların şezlong sınırı tartışma yarattı.

Yaz Sezonu açıldı Sahiller karıştı

Yaz sezonu açılmasıyla birlikte Sığacık Akkum da bulunan sahilde otel ile vatandaşların şezlong sınırı tartışma yarattı.

Yaz Sezonu açıldı Sahiller karıştı
27 Mayıs 2019 - 10:47

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Akkum sahilindeki otelin şezlong sınırını aştığını bildiren esnaflar durumu Belediyeye aktardı.
Bunun üzerine Akkumda esnaflık yapan Cavit M. Oluşum Haber’e yaptığı açıklamada, “Bizler burada uzun süredir faaliyet gösteren esnaflarız. Yanımızdaki otelin şezlong yerleştirmesi halk plajına kadar ilerlemiştir. Bu durum biz esnafları zora sokmaktadır. Ayrıca Büyük Akkum girişine otel güvenlik bir görevli koymuş otel dışında kimseyi sokmuyorlar. Biz bu durumu fotoğraflayarak Belediye Başkanımıza bildirdik. Pazartesi günü Gerekli düzenlemeyi yapacaklarını söylediler.” dedi.

 Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, toplantı yaptığı zabıta memurlarına, “Sahillerimizde vatandaşlarımızın denize girmesini engelleyen şezlongları derhal kaldırtın ve sorumlularına gereken cezayı yazın” talimatı verdi.
Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, aynı konudaki şikayetleri dikkate alarak yumruğunu masaya vurdu, ‘’Bu işgale geçit vermemiz mümkün değil’’ dedi.
Başkan Yetişkin, Akkum bölgesindeki bir turistik tesisin tüm kumsala şezlong atarak sahili halka kapatmasını konu alan haberimizi ihbar kabul ederek girişim başlattı. Zabıtaya,  ‘’Turizm sezonuna girdiğimiz  bu günlerde sahillerimizi özel mülkleri gibi kullanan tüm tesislere gereken yasal işlemi derhal yapacaksınız ve bu konuda yaz boyunca hassas olacaksınız’’ talimatı verdi.

Biz Halk İçin Buradayız
Sahillerimizi özel mülkleri gibi tel örgülerle çevirerek menfaat sağlayan tesis sahiplerine ültimatom gibi mesaj gönderen Başkan Yetişkin,” Turizm tesislerimiz de para kazanacak… Belediye olarak onların sorunlarına da çözüm üretmek için çalışacağız. Bu makamlarda da bunun için varız. Ancak bu görevi yaparken halkımızın mağduriyetine göz yumamayız. 80 milyon vatandaşımıza ait olan sahillerimizi hiçbir kişiye veya tüzel kişiye peşkeş çektirmeyeceğiz. Tel örgüler de en kısa sürede sökülecek… Aksi davrananlar bedeline katlanır” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum