Reklam
Reklam

Süt Kuzusu Projesi başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Süt Kuzusu Projesi Seferihisar'da 5 mahallede başlatıldı. Mahalle muhtarlıklarına başvuru formları gönderildi.

Süt Kuzusu Projesi başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Süt Kuzusu Projesi Seferihisar'da 5 mahallede başlatıldı. Mahalle muhtarlıklarına başvuru formları gönderildi.

Süt Kuzusu Projesi başlıyor
30 Mayıs 2019 - 10:08

Üretici kooperatiflerinden alımını yaptığı sağlıklı sütleri 2005 yılında İzmir'de 240 okulda 210 bin çocuğa başarıyla ulaştıran İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye’ye örnek oldu. Okullarda süt dağıtımı projesinin 2012 yılında devlet tarafından tüm okullarda uygulamaya alınmasıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi bu kez minikler için Süt Kuzusu Projesi'ni hayata geçirdi. Türkiye'de bir yerel yönetim ve üretici kooperatifinin birlikte hayata geçirdiği en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Süt Kuzusu Projesi ile üretici kooperatifinden alım yapılıyor, 1-5 yaşları arasındaki miniklerin evlerine ayda bir 8 litre ücretsiz süt götürülüyor. Her gün İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yola çıkan 62 ekip kent genelinde dağıtım yapıyor. Süt Kuzusu'ndan yararlanmak için gerekli olan başvuru belgeleri belediye sitesinde yayımlandı.

Süt Kuzusu'ndan Yararlanmak İçin Başvuru Belgeleri
Başvuru Dilekçesi
Anne, baba ve Süt Kuzusu'ndan süt alabilecek çocuk/çocukların kimlik fotokopileri
Boşanma Halinde;
Boşanma Mahkeme Kararı (Çocuğun velayetinin başvuru yapan ebevynde olduğunu gösterir belge)
Resmi nikah olmadığı durumlarda;
Nüfus Müdürlüğünden alınacak nüfus kayıt örneği (Çocuk Tanıma ibaresinin yer aldığı belge.)

5 mahallede başladı

Projenin Seferihisar'da beş mahallesinde uygulanacağını belirten CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, “İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu projesini merkez beş mahallede başlattı. Camikebir Mahallesi, Hıdırlık Mahallesi, Turabiye Mahallesi, Sığacık Mahallesi ve Tepecik Mahallesinde bu proje uygulanacak. Muhtarlıklara başvuru formu gönderildi. Muhtarlıklara gidip hemen başvuru yapabilirler. Seferihisar halkımıza hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.


Süt Kuzusu Nedir?
Üretici kooperatiflerinden alımını yaptığı sağlıklı sütleri 2005 yılında İzmir'de 240 okulda 210 bin çocuğa başarıyla ulaştıran İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiyeye örnek oldu.

Okullarda süt dağıtımı projesinin 2012 yılında devlet tarafından tüm okullarda uygulamaya alınmasıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi  bu kez minikler için Süt Kuzusu Projesi'ni hayata geçirdi.

Türkiye'de bir yerel yönetim ve üretici kooperatifinin birlikte hayata geçirdiği en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Süt Kuzusu Projesi ile üretici kooperatifinden alım yapılıyor, 1-5 yaşları arasındaki miniklerin evlerine ayda bir 8 litre ücretsiz süt götürülüyor.
Her gün İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yola çıkan 62 ekip kent genelinde dağıtım yapıyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum