Reklam
Reklam

Şiddet gören kadınlar için kulaç attılar

Altı açık su yüzücüsü, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Çeşme'den Seferihisar'a kulaç attılar.

Şiddet gören kadınlar için kulaç attılar

Altı açık su yüzücüsü, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Çeşme'den Seferihisar'a kulaç attılar.

Şiddet gören kadınlar için kulaç attılar
25 Ağustos 2019 - 11:53

Altı açık su yüzücüsü, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Çeşme'den Seferihisar'a kulaç attılar

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) ile Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) iş birliği çerçevesinde düzenlenen etkinlikte "kadına şiddete hayır" demek için yaklaşık 45km mesafeyi katederek eski milli yüzücüler Senem Ülker ve Ayşin Oya Bekbay'ın yanı sıra eczacı Seda Kansuk, bir şirketin üst düzey yöneticisi Şadi Gödek, makine mühendisi Memduh Kansuk ve bilgisayar mühendisi Uğur Doğan'dan oluşan ekip yüzerek Seferihisar marinaya ulaştı. 
Seferihisar Teos marina da karşılayan Seferihisar CHP ilçe Başkanı Sanem Gürer solak, engelsiz Seferihisar dernek Başkanı Seyfettin Göllü, Seferihisar Belediyesi kadın dayanışma merkezi, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda kadınlar destek verdi. 
Pankartlar ile karşılanan yüzücülere “Kadına değil, kendine meydan oku" sloganları haykırıldı. 
Yüzücüler, üzerinde şiddet gören kadınların isimlerinin yazılı olduğu boneler takılarak "Kulaçlarımızı şiddetin bitmesi için attık” umuyoruz bu şiddetler son bulur diyen Ayşin Oya Bekbay, gazetecilere yaptığı açıklamada, her türlü şiddete "hayır" dediklerini kaydetti.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ‘’Kadınların maruz kaldığı şiddet olaylarının önüne geçmek ve bu konuda farkındalık, duyarlılık oluşturmak adına yapılan bu proje bizim için çok değerlidir. Toplumun yarısını oluşturan kadınların, erkeklerle eşit haklara sahip olduğunu asla unutmamalıyız. Küresel hedefler içinde bulunan, toplumsal cinsiyet eşitliği bilincini çocuklarımıza eğitim hayatları boyunca aşılamalıyız. Bu projeye destek olan EGİAD ve EÇEV’e teşekkür ediyorum’’ dedi.

 Başkanların yüzücülere plaketlerini takdim etmelerinin ardından etkinlik Sığacık limanında sonlandı.

Her kulaç için 1 TL bağışlanan kampanya, ay sonuna kadar devam edecektir.
YORUMLAR

  • 1 Yorum