Reklam
Reklam

Seferihisarlı isyanda! Yeni toplu taşıma sistemi çileden çıkardı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 29 Aralık’ta uygulamaya başladığı yeni toplu taşıma sistemine vatandaşlardan şikâyet yağıyor!

Seferihisarlı isyanda! Yeni toplu taşıma sistemi çileden çıkardı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 29 Aralık’ta uygulamaya başladığı yeni toplu taşıma sistemine vatandaşlardan şikâyet yağıyor!

Seferihisarlı isyanda! Yeni toplu taşıma sistemi çileden çıkardı
03 Ocak 2020 - 11:01

Otobüs sayısını azaltan İZTAŞIT, aktarmalı sistemle ulaşım sağlıyor. Seferihisarlı vatandaşlar mağdur oluyor.
Gerek sosyal medyadan gerekse sözlü dilekçe şikayetleri bulunan vatandaşların tepkileri büyüyor.
“Ulaşımda çözüm değil sorun oldu” diyerek tepki gösteren vatandaşların şikayetlerinden bazıları şöyle:

“Ulaşım Sistemi İşkence Oldu!”
Büyükşehir ESHOT otobüslerini kaldırarak getirilen İZTAŞIT sistemi hem ayakta yolcu taşınıyor kolaylık değil, vatandaşa büyük sorun hale geldi.
Lütfen bize kulak verin. Başka iller ulaşımda çağ alıyor biz bölgede sürekli geriye gidiyoruz.”
Orhanlı köyünde oturuyorum orta mahallesinde benim çocuğum Seferihisar’a çocuğum okula gitmek için şimdi 2 araç değiştiriyor. Eski sisteme göre bir saat erken kalkıyor ayrıca Menderes'e gidecekler içinde köyün batısında duranlar yine aynı durum. Araç Ürkmez güzergâhından dolaştığı için çok fazla yere girip çıktığından köyden Seferihisar çok uzun sürüyor, hem menderes yönüne giden hem Seferihisar yönüne giden araç aktarma yerinden kalktıktan sonra köy sınırları içerisinden dönüm güzergâhına devam etseler köy içindeki oturanlar 3/5km dolayı indi bindi yapmak zorunda kalmazlar. Birde İZTAŞIT Seferihisar yönüne hem öğrenciler adına hem de cumalı kaplıcaların o bölgenin mağduriyetini gidermek adına direk Kavakdere palamut yokuşu istikametinde gidip gelecek sabah akşam 2şer sefer düşünülebilir mi saygılar.

Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı Oluşum Haber'İN Facebook hesabına yorum bölümüne yaptığı açıklamada; "Bildiğiniz üzere İZTAŞIT uygulaması ilk kez ilçemizde uygulanmıştır. Bu uygulamada Eshot ile Özel minibüsler bir çatı altında toplanmıştır. Düzenli taşımacılık amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin projesi olan ve bizim minibüsçü esnafımızı içerisine alan sistem ilk günlerde uyum problemiyle halkımızın sıkıntı yaşamasına sebep olmuştur. Bu sebep ile öncelikle Izmır Büyükşehir Belediyesi ile görüşüp sabah ve akşam seferlerinin sıklastırılmasını istedik. Ileriki zamanda araç sayısının arttırılması da çalışmalarımız arasındadır. Bu aşamada siz değerli yolcularımıza yardımcı olmak amacıyla araç sefer numaralarına ve seferlerine dikkat çekmek isteriz. Sadece 985 nolu hat değil, 975 nolu hat da Seferihisar-İzmir arası direk çalışmaktadır. Sizlerin daha rahat yolculuk edebilmesi, ilk uygulama olmasından kaynaklı aksaklıkların giderilmesi için gerekli görüşmeleri yaptık, çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Korhan tarhan
    7 ay önce
    Cocugum okuluna gec kaliyor her gun guzelbahceye gitmek zorunda otobusler dolu o'dugu icin binemiyor ve gec kaliyor. Okuldan ihtar geldi bile nasil olacak bu is eshot otobusleri konmali yogunluk azalmali plan yok program yok rezullik cekiliyor konu ile ilgili buyuksehirden cevap ve sonuc bekliyoruz..