Reklam
Reklam

Seferihisar siyasetinde Sürpriz İsim

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaklaşan ilçe kongresi öncesi sürpriz bir aday konuşulmaya başlandı.

Seferihisar siyasetinde Sürpriz İsim

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaklaşan ilçe kongresi öncesi sürpriz bir aday konuşulmaya başlandı.

Seferihisar siyasetinde Sürpriz İsim
07 Aralık 2019 - 17:19

Mevcut İlçe Başkanı Senem Gürer Solak’ın tekrar aday olacağı konuşulurken, 10 yıldır Seferihisar’da yaşayan Ankaralı işadamı Köksal Yıldırım da adaylık mesajı verdi.
Delege seçimlerinin ardından parti yetkilileri 14 Aralık’ta kongre sürecinin başlayacağı belirtti. İlçe Başkanı Senem Gürer Solak çalışmalarını hızla sürdürürken, ismi ortaya atılan Köksal Yıldırım’la bir sohbet fırsatı yakaladık.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ezgi Güner Yeşil’in gerçekleştirdiği ve çok ses getireceğine inandığımız işte o röportaj:
E.Yeşil: Köksal Bey sizi biraz tanıyabilirmiyiz?
Köksal Yıldırım:
tabi, yaklaşık 10 yıldır Seferihisar’da yaşıyorum. Otel işletmeciliği yapıyorum. İki şehirde yaşadım bugüne kadar Ankara İzmir bir hayat sürdük. Ancak bir süredir de Seferihisar’da yaşıyorum. Ankara, İzmir ve Seferihisar’da da ticaret ile uğraşıyorum. Esas olarak Sivaslıyım ancak Ankara’da yaşadım. Gençlik yıllarından bu yana Cumhuriyet Halk partisinde görev aldım. Ankara’da yerel yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığında görev aldım. Çankaya Belediyesinde Belediye Meclis Üyeliğinde bulundum. Şuan da da sade bir üyeyim ve Seferihisardayım.

E.Yeşil: Turizm sektöründe olsanız dahi Parti ile hala bağlantılarınızın olduğunu görüyorum. Geçtiğimiz yaz döneminde chp gençlik kampını burada ağırladınız. Neler söylemek istersiniz?
Köksa Yıldırım:
Ebette ki siyaset ve siyasi hareket yapmak bir virüstür. Vücudunuza ve beyninize girdiğinizde onu hayatınızdan çıkarmanız mümkün değildir. Ama bundan daha önemli olan şey şu bu ülke de haksızlık hukuksuzluk adaletsizlik var olduğu sürece her sıradan insan bile siyasi olmak zorunda biz bunun bir adım ötesindeyiz. Varolan usluplara karşı tavır almak durumundayız.
Dolayısıyle ne tür faaliyet içerisinde olursak olalım hayata karşı duruşumuz elbetteki siyasidir. Siyasi pozisyonumuzu terketmemiz ondan ayrı bir biçimde davranmamız hiç mümkün değil.
Seferihisar bizim buradaki işletmemizden kaynaklı olarak yoğun misafir profiline sahibiz. Siyaset, sanatın edebiyatın pek çok arkadaşımız, dostumuz, yoldaşımız, misafirimiz oldu. Ama onlar Seferihisar’ın misafiriydi aynı zamanda.

Ezgi YeşiL: Ankaradan Seferihisar’a geldiniz, ilçeyi siyasi olarak nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu konudaki yorumlarınızı alabilir miyim?
Köksal Yıldırım:
Bir kere şöyle özetleyim. Bir kadın İlçe başkanımız var. Bu herşeyden önce önemli birşey kadına yönelik pozitif ayrımcılık bizim siyasette varolması gerekiyor. Gurur duymamız gereken bir iş. İlçe başkanı Senem Hanım seçim kazanmış bir ilçe başkanı temelde doğru ve iyidir. Bunlara karşı bakışım son derece olumlu doğru işler yaptılar ki biz burada seçim kazandık.Ezgi Yeşil: Baktığınız zaman İzmir Büyükşehir Belediye Başkanını çıkarmış bir ilçe de sizce yerel seçimde alınan oy oran farkı yeterli mi?
Köksal Yıldırım:
Ben sonuç olarak seçimi böye değerlendirmiyorum. Sonuç olarak şöyle 2009 dan itibaren 2014 yılından itibaren şimdiki oy grafiğinde alınan oylar sürekli yükselmiştir. Yüzde 50 üzeri oy alarak belediye başkanımız başkanlığını ilan etti. Bunun herhangi bir şekilde tartışılabilecek zorlandı denilebilecek bir yanı yok. Elbette tabi her seçim zordur. Ama sonuç olarak Cumhuriyet Halk Partisi grafiği hep yükselmiştir. Bu o günden ısrarla hep inatla partide duran çalışan mücadele eden arkadaşlarımızın istikrarının istikrarlı mücadele etmenin sonucudur. Örgütte Başkanda gayet özveriyle davrandılar.

Ezgi Yeşil: Köksal Bey, siyaset bizde bir virüs bırakamayız dediniz. İsminiz ilçe Başkanı adayı olarak geçiyor. Bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz?
Köksal Yıldırım: Şunu düzeltmek lazım ben ilçe başkanı adayı değilim. Cumhuriyet Halk Partisinin kongresindeki ilçe başkanı adayı değilim. Henüz bunun için erken bir zaman sonuçta delegeler bizi aday olarak görmek isterlerse aday oluruz. Ama bunun dışında bir sonuç çıkarsa da olmam. Benim illa her hal ve koşulda Cumhuriyer Halk Partisinin ilçe kongresinde aday olacağım diye bir tavrım yok. Öncelikle bunu söyleyim. Bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim. İkinci yanlış anlaşılma da ikinci gene değerlendirme şu biz de iş şöyle algılanır. Bir şey kötüdür siz onu değiştirmek istersiniz. Değiştirirsiniz hayır Cumhuriyet Halk Partisinde Sosyal Demokrat Parti de hayat öyle değidir. Biz iyinin daha iyisini yapmak için talip olabiliriz anca. Biz dolayısıyla burada herşey kötüdür demedim demem de. Sonuç olarak seçim kazanmış bir ilçe yönetimimiz ilçe başkanımız var biz ve diğer partili arkadaşlarımız sadece daha iyisini nasıl yapabiliriz diye yarışırlar. Biz bişeye talip olursak anca buna talip oluruz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum