Reklam
Reklam

Seferihisar'dan fidan kampanyasına tam destek

Türkiye ‘Geleceğe Nefes’ seferberliğinde 11 Kasım 2019’da 81 ilde 2023 noktada 11 milyon fidan dikildi. Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan proje ve fidan dikim büyük ilgi gördü.

Seferihisar'dan fidan kampanyasına tam destek

Türkiye ‘Geleceğe Nefes’ seferberliğinde 11 Kasım 2019’da 81 ilde 2023 noktada 11 milyon fidan dikildi. Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan proje ve fidan dikim büyük ilgi gördü.

Seferihisar'dan fidan kampanyasına tam destek
11 Kasım 2019 - 21:30

Türkiye genelinde 11 Milyon fidan kampanyasında Seferihisar’da 5 bin fidan toprakla buluştu.
Tarım Orman Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan "Geleceğe Nefes Ol" kampanyası çerçevesinde, Seferihisar Orman İşletme Müdürlüğü Kaymakamlık tarafından hazırlanan alana Seferihisar Kaymakamı İlhan ABAY, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Ak Parti Seferihisar ilçe başkanı Ahmet Aydın, MHP Seferihisar ilçe başkanı Ahmet Şeremet, MHP İzmir il başkan yardımcısı Merih CeritMHP Seferihisar ilçe teşkilatı, Ak Parti Seferihisar ilçe teşkilatı, CHP Seferihisar ilçe örgütü, protokol ve öğrenciler tarafından 5 bin fidan dikimi yapıldı.

Başkan Yetişkin " BUGÜN FİDAN, YARIN NEFES”
  Fidan dikme şenliğine katılan ve öğrencilerin alana ulaşımlarını sağlayan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin "Geleceğe Nefes kampanyasında hedeflenen rakam olan 11 milyon fidan sayısı aşılarak 13 milyon 695 bin 183 oldu. Seferihisar olarak bizler de bu kampanyaya binlerce ağaçla destek olmaya çalıştık. Organizasyonu hazırlayan Bakanlık yetkilerine ve bu organizasyona katılım sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim. Biz de Seferihisar Belediyesi olarak destek olmaya çalıştık. Toplum yararına olan her organizasyonda katkı koymaya, paydaş olmaya devam edeceğiz" dedi.

Seferihisar Kaymakamı İlhan ABAY; "Bakanlığımızca 2019 yılından itibaren 11 Kasım saat 11.11'de, Öncelikle kaybettiğimiz ormanlık alanlar olmak üzere yurdumuzun her sathında fidan dikme seferberliğini başlatmış bulunuyoruz. Bir yandan yaşanan kayıplarımızı telafi ediyor, öte yandan ihtiyaç duyulan Seferihisar bölgesinde ağaçlandırma çalışması yapıyoruz." ifadelerini kullandı. 


Kampanyaya destek veren MHP Seferihisar ilçe başkanı Ahmet Şeremet; "Milli Ağaçlandırma Günü' ilan edilmiştir. Daha yeşil bir Türkiye için 11 milyon ağacı geleceğe miras bırakarak dünya rekoruna koşuyoruz. Bakanlığımız tarafından start verilen 'Geleceğe Nefes Ol' kampanya projesi, son yılların en faydalı ve kapsamlı organizasyonları arasında yer aldı." dedi.


 Daha yeşil bir Seferihisar için kampanyaya destek veren Ak Parti Seferihisar ilçe başkanı Ahmet Aydın, "Küle dönen alanlarımızı yeniden yeşerterek geleceğimize nefes olacağız. Doğamıza sahip çıkarsak, geleceğimize de sahip çıkmış oluruz. Yerel Yönetimler olarak bu kampanyaları her zaman destekleyeceğiz. Daha yaşanabilir bir Seferihisar ve Türkiye için de çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek" dedi.

 Daha sonra protokol üyeleri ve katılımcılar "Geleceğe Nefes" etkinliği kapsamında, İzmir'in Seferihisar ilçesi Orhanlı köyünde fidanlar toprakla buluştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum