Reklam
Reklam

Seferihisar'da Muhtarlar Günü kutlandı

Seferihisar'da 19 Ekim Muhtarlar Günü Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.

Seferihisar'da Muhtarlar Günü kutlandı

Seferihisar'da 19 Ekim Muhtarlar Günü Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.

Seferihisar'da Muhtarlar Günü kutlandı
18 Ekim 2019 - 18:10

Muhtarlar Günü Törenine Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Daire Amirleri ve tüm Mahalle Muhtarları katıldı.

Orhanlı Mahalle Muhtarı Birgül Bozkurt ve Camikebir Mahalle Muhtarı Refik Karaman tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile devam etti.

Camikebir Mahalle Muhtarı Refik Karaman’ın halkımızın talep, problem ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan yetkili makamlara ileterek çözüme ulaştırılması konusunda halkımızın en yakın yardımcısı olan ve yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesinin kamu yönetimi içindeki önemini vurgulayan konuşmasının ardından tören sona erdi.

Ziyaretten sonra konuşan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, 2016 yılından beri Muhtarlar Günü olarak 19 Ekim tarihinin kutlandığını belirterek, "Demokrasinin en özellikli temsilcileri muhtarlardır. Doğrudan demokrasinin yegane uygulandığı yerler köyler ve mahallelerdir. Buralarda yaşayan insanlar yöneticilerini direk seçerler. Köyler demokrasinin okuludur. Muhtarlarımız bizim için çok önemli ve önceliklidirler. Herhangi bir köyün yada mahallenin muhtarı devlet müessesine geldiği zaman içeri girin kişi temsilci sıfatıyla kabul etmeliyiz ve ediyoruz. Devletimizin imkanları nispetinde bütün Türkiye'de olduğu gibi Seferihisar'da da köylerimize, mahallelerimize altyapı hizmetleri sunuyoruz. Elimizden geldiğince, imkanlarımız nispetinde katkı sağlamaya çalışıyoruz. Onlara hizmet etmekle mükellef olan bir anlayıştayız. Biz milletimizin hizmetkarıyız, milletimizin temsilcileri olarak muhtarlarımızın da her zaman yanındayız. Bizim en yakın çalışma arkadaşlarımızdır" dedi.

Tören sonrasında Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay, Daire Amirleri ve Muhtarlar Seferihisar Askeri Gazinosunda sohbet etti.
YORUMLAR

  • 0 Yorum