Reklam
Reklam

Seferihisar'da Engelsiz yürüyüş

Seferihisar Belediyesi ve Engelsiz Seferihisar Derneği, Dünya Engelliler Günü için yürüyüş düzenledi.

Seferihisar'da Engelsiz yürüyüş

Seferihisar Belediyesi ve Engelsiz Seferihisar Derneği, Dünya Engelliler Günü için yürüyüş düzenledi.

Seferihisar'da Engelsiz yürüyüş
03 Aralık 2019 - 19:41

Yürüyüşe Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in eşi Fatma Yetişkin, Engelsiz Seferihisar Derneği üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Seferihisar Kapalı Pazaryeri’nde buluşan vatandaşlar “Engelsiz bir Seferihisar istiyoruz”, “Tohum toprağa engelli topluma emanettir”, “Erişilebilir, ulaşılabilir mekanlar istiyoruz”, “Engelleri kaldıralım, hayatı kolaylaştıralım” pankartları ile Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.

Yürüyüşün ardından Engelsiz Seferihisar Derneği Kurucu Üyesi Erdoğan Tuncer “Bugün engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarının ve haklarının ne olduğunun farkında olma günüdür. Bir kentin gelişmişliği, uygarlığı sokaklarında, okullarında sosyal alanlarında görülen engelli ve yaşlı sayısı ile orantılıdır. Biz Engelsiz Seferihisar Derneği olarak engelli sorunlarının görmezden gelinmemesini, ayrımcılığın ve ötekileştirmenin olmamasını, eğitimde fırsat eşitliği verilmesini, kamuda engelli açığını kapatıp yeni istihdam alanlarının yaratılmasını, halka açık olan lokantalar, oteller, tiyatrolar doktor muayenehaneleri, eczaneler perakende satış mağazaları, otoparklar, müzeler, kütüphaneler, parklar, spor salonları, stadyumlar, okullar, kurslar, eğitim ve öğretim kurumları, günlük bakım ve tedavi birimleri gibi yerlerle bütün devlet dairelerinin engelli, yaşlı ve çocuklu bireylerin girişlerine uygun hale getirilmesini istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Çerçevesiz
    7 ay önce
    Çok ironik fotoğraflar... Engellinin isteğini karşılayacak olan en önemli kurum BELEDİYE..Yürüyüş yapan grubun çoğunluğu belediye personeli. Bir adet engelli aracı var, o da kaldırımda gidemediğinden taşıt yolunda..Dernek başkanı konuşmasında isteklerini sıraladıktan sonra "bunun için çalışıyoruz" demiş.. Şu ana kadar bu derneğin ve/veya benzer çalışma gruplarının engelliler adına yaptığı kazanımları söyleyebilirler mi?