Reklam
Reklam

Seferihisar’da Ak Parti İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Seferihisar AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı düzenlendi.

Seferihisar’da Ak Parti İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Seferihisar AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı düzenlendi.

Seferihisar’da Ak Parti İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
13 Ocak 2020 - 11:15

AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından ilçe teşkilatında gerçekleştirilen toplantıda Seferihisar İlçe Tarım Toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İl Yöneticileri, İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ ve İzmir Milletvekili Cemal Bekle katıldı.

Danışma Meclisi toplantısında yatırımlar ile hayata geçirilecek hizmetler de ele alındı.
Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın yaptığı konuşmada, "Toplantımızın ilçemiz ve teşkilatımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm dünya zor bir dönemden geçiyor, mülteci krizi ve sıcak çatışmalar dünyada barış ve ekonomiyi tehdit eder boyuta ulaştı.  Anca tüm koşullara rağmen ülkemiz her anlamda ve alanda büyümesini ve gelişmesini sürdürüyor. Bu olumsuz gelişmeler karşısında kaderine boyun eğen değil arabulucu rollere soyunarak oyun kurucu bir Türkiye olmuştur. Büyük bir misyon edinen Türkiye’nin mimarı ve dalgalı sularda gemisini başarıyla yönetmeyi başaran geminin kaptanı Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

 Türkiye tarihin de partimiz 18 yıldır iktidarda kalma başarısı göstermiştir. Şimdi de ülkemiz dış politika konusunda enerji kaynaklarının keşfedilmesiyle beraber Türkiye Libya arasında imzalanan deniz yetki alanı sınırlandırma mutabakatı ve askeri iş birliği mutabakatı muhtırası iki anlaşmaya imza atarak ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını koruma altına almış ve o bölgede söz sahibi olmuştur.  Tüm bu girişimler Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu sayesinde olmuştur. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni etmekle beraber mücadele ve davamıza her zamankinden çok daha sıkı sıkıya bağlanmak ve hizmet etmek zorundayız.

Bu doğrultuda İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli beyefendinin öncülüğünde başlatılan Türkiye’ye örnek olan, her hafta düzenli olarak üye ziyareti yapmaktayız.  Bu eş zamanlı üye ziyaretleri oldukça olumlu sonuçlar doğurmuş ve insanlarımıza seçimden seçime değil, her zaman yanlarında olduğumuzu göstermiştir.
İlçe halkımızın hizmet beklentilerini karşılama adına gelen ilçe danışmada müjde diye duyurduğumuz ilçemiz için önemli ihtiyaç olan stadyumun suni çime dönüştürülmesi ve kapalı spor salonunun zemin yenilenmesi ile ilgili verdiğimiz sözümüzü tuttuk ve hayata geçirdik. Mart ayında tamamlanacaktır.  Yine geçen ilçe danışmada dile getirdiğimiz adliye binamız önümüzde ki ay hayata geçecektir.  Hastanemizin boya ve bakım çalışmaları bitmiştir. 

Ayrıca bölgemiz için oldukça önemli bir hususta Cumhurbaşkanlığımızın öncülüğünde başlatılan her yıl 1000 sosyal konut projesinde İl Başkanımız ve Milletvekillerimizin katkılarıyla İzmir ilçelerinin içinde en çok konut 1000 adet Seferihisar’da yapılacaktır.  Ayrıca ilk olarak Akarca da ve ardından sırasıyla Doğanbey ve Sığacık’a balıkçı limanı yapılacağı müjdesini buradan iletmek isterim.

Biz tüm bu hizmetlerin büyük projelerin peşindeyken belediye hala maaş ödeyemez durumda olması ve her sabah çorba dağıtımını büyük bir icraat olarak lanse etmesi üzücü bir durumdur. Ne yazık ki seçimler biteli 1 sene olmasına rağmen belediyenin çorba dağıtımı dışında hiçbir icraatı yoktur.

Seferihisar belediyesinin biran önce kendi ayakları üzerinde duran, personeline maaşlarını zamanında ödeyen ve halkımıza hizmet üretecek finansman imkânlarına yeniden kavuşması adına daha ciddi ve planlı çalışmalar yapması yönünde uyarılarda bulunmayı kamuoyu adına bir zorunluluk olarak görüyorum.
Bizler ilçemizin geleceğine katkı, hemşerilerimizin yaşam standartlarını arttırmak için  ‘’ çalışıyor ve her türlü projeyi üretiyoruz. Ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları ile birlikte büyük bir aile olarak gece gündüz sahadayız ve var gücümüzle çalışıyoruz.  Liderimizin yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyoruz.
 Milletimizden aldığımız güçle yine milletimiz için durmak yok, yola devam." dedi.

Toplantıda söz alan AK Parti ilçe kadın kolları başkanı Berrin Özdemir, "Partiyi birlikte yönetmek, sorunları masaya yatırmak ve çözüm üretmek amacıyla tüm kademeleriyle bir araya gelen parti AK Parti'dir. Kadınların yer almadığı siyaset, kadınları dışlayan bir yönetim anlayışı sadece kadınlar için değil bütün toplum için büyük bir eksikliktir. Türkiye’nin geleceği şekillendirecek Ak Parti hizmetlerini kalıcı hale getirecek ve hizmetlerin üzerine yeni hizmetler katacak olan yine Ak Kadınlardır." diye konuştu.


 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum