Reklam
Reklam

Seferihisar Ağrı Günleri ve Yöresel Ürünler Etkinliğinde görkemli açılış

Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu tarafından Seferihisar'da düzenlenen Ağrı Günleri ve Yöresel Ürünler etkinliği başladı.

Seferihisar Ağrı Günleri ve Yöresel Ürünler Etkinliğinde görkemli açılış

Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu tarafından Seferihisar'da düzenlenen Ağrı Günleri ve Yöresel Ürünler etkinliği başladı.

Seferihisar Ağrı Günleri ve Yöresel Ürünler Etkinliğinde görkemli açılış
02 Aralık 2019 - 10:27

Etkinlikler çerçevesinde kurulan standlarda Ağrı yöresine ait yemeklerle; Ağrı balı, Ağrı peyniri, Ağrı 'abdigör' köftesi ve çok çeşitli yöresel ürünler ziyaretçilerle buluşuyor.

Ege Bölgesi Ağrılılar Birliği Genel Başkanı Metin Yardımcı yaptıkları açıklamada tüm İzmirliler'i etkinlik alanına davet ettiklerini ifade ederek, yöresel ürün ve Anadolu lezzetleri meraklılarının 'Ağrı Günleri'ni kaçırmamaları gerektiğini söyledi.

Ağrı Dernekleri Federasyon Genel Başkanı Tekin Yalçın konuşmasında; Bu etkinliğin ev sahibi olan kurumumuz Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu, Genel Merkez İzmir de bulunan, İzmir’in ilçelerinde ve Ege Bölgesinin farklı kentlerinde örgütlenen, yaptığı çalışmalar ve projelerle fark oluşturan köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Amacımız, Ağrıyı ve Ağrının zenginliklerini, kültürünü, gelenek ve göreneklerini, yöresel ürünlerimizi ve yemeklerimizi geniş kitlelerle buluşturarak, genç nesillerin de bunlara vakıf olmasını sağlamaktır. Bu anlamda böylesi etkinliklerle kamuoyunun gündemine gelmemize vesile olan tüm yerel yöneticilerimize, hassaten Seferihisar Belediye Başkanımız Sayın İsmail Yetişkin beyefendiye teşekkür ediyoruz. Bizlere Seferihisar’da kültürümüzü, yemeklerimizi, yöresel ürünlerimizi, müziğimizi ve türkülerimizi Türkiye’nin ilk sakin şehri Seferihisar’da sergileme imkânı sağlayan herkese de ayrıca minnettarız. Sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını halkla buluşturmasında yerel yönetimlerin çok büyük önemi vardır. Yerel yönetimler sivil toplum dünyasına destek oldukça, ortaya çok başarılı etkinlikler mutlak surette çıkacaktır. Bizler ağrılıyız ve cennet vatanımızın bu güzel ilini İzmir’de temsil ediyoruz. Ne kadar ağrılıysak, bir o kadar da İzmirliyiz. Kentlik bilincinin yaygınlaşmasıyla birlikte, bugün burada düzenlediğimiz etkinliklerimize benzer faaliyetlerimizi İzmir’in diğer ilçelerinde de geliştirerek sürdüreceğiz. Ege bölgesinde yaşayan 350 bin hemşehrimiz temsil eden federasyonumuzu, bundan sonraki dönemde de, toplum yararına gerçekleştirilecek birçok proje içerisinde göreceksiniz." dedi.

Seferihisar Ağrı Günleri ve Yöresel Ürünler Etkinliğinin Genel Koordinatörü, Genç İşadamlarından Sorumlu
Birim Başkanı Erhan Akkuş'a "Yüksek Onur Belgesi" ödülü takdim edildi. Akkuş'a ödülünü Ağrı Dernekleri Federasyon Genel Başkanı Tekin Yalçın takdim etti.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin şehir dışında olması sebebi ile Teşekkür Belgesi ödülünü Ağrı Derneklerinden Sorumlu Birim Başkanı Mehmet Ali Demirkaya, Sevim Hanıma takdim etti.

Seferihisar Ağrı Günleri ve Yöresel Ürünler Etkinliği kapsamında Ağrı yöresine ait türküler, müzik dinletileri ve mini konserler de gerçekleştirilecek. Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinlik 6 Aralık Cuma gününe kadar açık kalacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum