Reklam
Reklam

Orhanlı'daki Mağduriyete Belediyeden çözüm

Orhanlı Mahallesindeki Köylünün Mağduriyetine Belediyeden jet çözüm

Orhanlı'daki Mağduriyete Belediyeden çözüm

Orhanlı Mahallesindeki Köylünün Mağduriyetine Belediyeden jet çözüm

Orhanlı'daki Mağduriyete Belediyeden çözüm
04 Mart 2019 - 00:16

Seferihisar’ın Orhanlı Mahallesinde, geçen ay yaşanan yağışlar sonrası derede yükselen su debisinden zarar görmesi nedeniyle kullanıma kapatılan köprüde Seferihisar ve İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışmalara başladı.

Orhanlı Mahallesinde ve o yolu kullanan vatandaşın mağduriyetinin hızlıca giderilmesi için Seferihisar ve İzmir Büyükşehir Belediyesi alternetif yol olan geçici yer ile ilgili köprü yapılıncaya kadar Karakoç deresinden geçecek yolun çalışmalarına başladı. Konu ile ilgili Seferihisar Belediyesi tarafından gazetemize yapılan açıklama ise şöyle;

Basına ve Çok Değerli Halkımıza Duyuru:

Orhanlı köprüsünün hasar gördüğü ilk andan itibaren hem Seferihisar Belediyemiz, hemde İzmir Büyükşehir Belediyemiz konu ile ilgili gerekli çalışmaları başlatmıştır.

Görülen hasarın uzun süre olacağı saptanmış köprünün yeniden ulaşıma açılması için proje ve yapım ihale aşamaları başlatılmıştır. Yöre halkımızın mağduriyetinin geçici olarak giderilmesi için Karakoç deresi üzerine konulmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi Dereler Daire Başkanlığı tarafından araç geçişi sağlayacak olan "bakslar" 03.03.2019 tarihi itibari ile bölgeye indirilerek çalışmalar başlatılmıştır.

En kısa sürede mağduriyet giderilip halkımızın hizmetine sunulacaktır. Değerli halkımıza siz kıymeti basın mensupları aracılığı ile önemle duyurulur.

Seferihisar Belediye Başkanlığı