Reklam
Reklam

Başkan Yetişkin'den "Engelsiz Kafe" sözü

Geçtiğimiz pazar günü Seferihisar da bir kafede kahvaltıda toplanan engelsiz yaşam merkezi birlikte kahvaltıda bir araya geldi. 

Başkan Yetişkin'den "Engelsiz Kafe" sözü

Geçtiğimiz pazar günü Seferihisar da bir kafede kahvaltıda toplanan engelsiz yaşam merkezi birlikte kahvaltıda bir araya geldi. 

Başkan Yetişkin'den
09 Ekim 2019 - 09:14

Engelsiz Seferihisar Derneği ESDER pazar günü tüm Muhtarlara tanışma kahvaltısı verdi. Kahvaltıya Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Başkan Yardımcıları Nuriye Hepterlikçi ve Yelda Celiloğlu katıldı.

ESDER Yönetim kurulu başkanı Seyfettin Göllü açılış konuşmasında davete katılan misafirlere teşekkür etti. Bir yıllık çok yeni bir dernek olmasını vurgulayan dernek başkanı yapmış oldukları faaliyetleri anlattı. Yapılacak projeler hakkında bilgi verdi. Öncelikle bu yıl için 2 engelli öğrenciye burs vereceklerini, Engelli bireyler ve aileleri için yaşam merkezi mola evi açılması için ön projeyi Belediye’ye sunduklarını belirtti. Muhtarlarımız ile iş birliği yaparak mahalledeki her engelli ile tanışıp ona dokunmak istediklerini söyledi. Daha sonra söz alan Belediye Başkanı İsmail Yetişkin engelli bireylere her türlü desteği vereceklerini onların toplum yaşamına katılması için tüm çabaları göstereceğiz. Onlara uygun kafe açmayı planladıklarını söyledi


Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’den engelsiz cafe olarak bir işletme açılmasını istedi. Bunun üzerine Başkan Yetişkin, projelerinin içinde olduğunu belirterek ve bu planlamayı en kısa sürede gerçekleşeceklerinin bilgisini verdi. Ayrıca Yetişkin konuşmasında “Böyle bireylerin topluma katkı sağlayabileceği kendilerini daha sosyal hissetmelerini sağlayacak yerlerde bulunması gerektiğini, ilçemizde bu tür bireylerin topluma karışması adına işletmecilerden böyle kişileri çalıştırmalarını istedi. Yetişkin, “Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız” dedi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Çerçevesiz
    7 ay önce
    Engelli arkadaşlarımızın işe hangi kaldırımı veya güvenli yolu kullanacağını tarifleseydi iyi olurdu. Herhalde "engelsiz bMadem ir ilçe yaratamıyoruz, hedefi küçültüp kafe yapalım" demiş..Yine içi boş popülist cümleler silsilesi.. Devraldığından farklı yerlere taşıması mümkünken kolaycılığı seçmek tüm siyasetçilerimizin genel karakteri sanırım.