Reklam
Reklam

Başkan Yetişkin 11 Eylül'de projelerini anlattı

11 eylül coşkusuyla birlikte Seferihisar’a proje müjdeleri sıralayan başkan yetişkin, halktan büyük alkış aldı. İşte o konuşmada geçen başlıklar ise şöyle oldu.

Başkan Yetişkin 11 Eylül'de projelerini anlattı

11 eylül coşkusuyla birlikte Seferihisar’a proje müjdeleri sıralayan başkan yetişkin, halktan büyük alkış aldı. İşte o konuşmada geçen başlıklar ise şöyle oldu.

Başkan Yetişkin 11 Eylül'de projelerini anlattı
13 Eylül 2019 - 09:43

11 Eylül 1922 Seferihisar’ın düşman işgalinden kurtulduğu gündür.
O gün bugündür Seferihisar halkı olarak 11 Eylül’ü bir bayram gibi kutlamaktayız.
Seferihisar Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana hayata geçirdiğimiz 5 ay içerisinde halkımıza kaliteli hizmet vermek için çok çalıştık.
Ürkmez Hizmet Noktası ile Doğanbey ve Ürkmez semtlerimizi rahata kavuşturduk. Aramızdaki 25 km’nin halkımızı yormasına izin vermeyeceğiz.
Doğanbey’de Sakızağacı Bölgesinde hem çevre ve görüntü kirliliği hem de güvenlik açığı yaratılan cennet sahilimizde kamp ve karavancılarımızın rahatlıkla tatil yapabilecekleri bir Kamp yeri ve kıyı düzenlemesi yaptık. Çağımızın ihtiyaçlarına cevap veren bir tesis hayata geçirdik.

Yine Akarcada kamp yapmaya uygun bir alanı tesisleştiriyoruz.
Batı Akarca’da yaptığımız imar planları ile uzun süredir uygulaması yapılacak olan parsel sahiplerinin sorunları çözülmekte. Artık parsel sahipleri arsalarına bina yapabilecek duruma geldi.
Yıllardır Seferihisar merkezini yoğun taşıt trafiğinden arındırmaya çalışıyoruz. Ancak bunun İçin alternatif taşıt yolumuz olacak, her yere ulaşımı sağlayan kent merkezini çevreleyen çevre yolumuzun planını nihayet yaptık. Yolu açmak İçin 18 uygulamasına başlandı. Termal turizm merkezi alanımız olan Doğanbey’de imar uygulamalarımız bitmek üzere, çok az kaldı, eli kulağında!
Bu çalışma ile bölgede hem belediyemize parsel kazandırıyoruz hem de kür merkezi yapmak İçin projelerimiz hazırlanıyor.

Termal bölgede İzmir Büyükşehir Belediyesi ile beraber büyük bir yatırım gerçekleştireceğiz. Böylece sağlık turizm merkezi olacak olan Seferihisarımız da 2020 yılından itibaren 12 ay turizm sektörü çalışacak. Ayrıca Ege Bölgesinin seracılığa en uygun alanlarından biri olan bölgemizde Belediye olarak sera yatırımları yapıp, bölgemizdeki ürün çeşitliliğini arttırarak kırsal kalkınma çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yerel tohum çalışmalarımız devam edecek kendi seralarımızda fidelenecek ve ürüne dönüşecek.
2020 yılını Yeşillendirme Yılı ilan ettik. Bu kapsamda kendi çam fidelerimizi yetiştirip, şehrimizin dört bir yanını yeşillendireceğiz. Yanan orman alanlarımız içinde Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Ormanlaştırma kampanyasını beraber yürüteceğiz.

Spor Okullarımız, Çocuk Belediyesi çalışmalarımız ve açmış olduğumuz Halk Market ile vatandaşımıza dokunmaya devam edeceğiz. Sırada Ürkmez Halk Market var, önümüzdeki günlerde Ürkmez Halk Marketi hayata geçireceğiz. Ürkmez ve Payamlı Pazaryerlerinde yazın güneşten, kışın yağmurdan kaynaklı yaşanan sorunları çözmek üzere kapalı pazaryerlerine dönüştürüyoruz. Yerel esnafın kazanması için tüm çabamızla noktasal sorunları çözüyoruz. Esnaf ve Sanatkarlar Odamızla beraber başladığımız projelerimizle esnafın ve tüketicinin ihtiyaçlarını ortak akılla çözüyoruz.
Okullar açıldı, bölgede ki okullarımıza destek olmaya devam ediyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza sağlıklı bir eğitim öğretim alanı yaratmaya devam edeceğiz. Bununla beraber Ürkmez de açacağımız kreş ile örnek bir belediye uygulaması gerçekleştireceğiz.

Uluslararası çalışmalarımız devam edecek! Yerel kalkınma
12 İon Kentinden biri olan Seferihisarımız, Selçuk Belediyesi ve Samos Adası Belediyeleri ile beraber İon Kentler Ağını kuruyoruz. Ören yeri turizmini ve kültürünü canlandıracağız. Kardeş Kent çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kardeş Kent çalışmalarımız ile birlikte çocuklarımıza ve gençlerimize yurtdışı olanaklarını arttıracağız.

Belediye olarak yapılan 21.000 metrekare imar yolları açımı, sahil düzenlemeleri, mandalina bahçeler arası yol düzenlemeleri, 17.000 metrekare taş döşemesi, meydan düzenlemeleri, cami ve cemevi bakımlarımız, hastane ve bölge kamu kurumları ihtiyaçlarının giderilmesi ve park bahçe çalışmalarımız hayata geçmiş olup tüm hızıyla devam edecektir.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Seferihisara vermiş olduğu destek ve hizmetlerle Seferihisarımızın temel ihtiyaçlarını gideriyoruz. Geçen yıl yaşanan afet sonucu çöken Orhanlı Köprüsü yapılarak, köye ulaşım kolaylığı sağlandı. Yapılan 1000 araçlık açıkotopark ile Seferihisarın en önemli acil ihtiyaçlarından biri giderildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Terfi İstasyonumuz hizmete açılmak üzere. 46 deremizde temizlendi ve kış şartlarına hazırlandı. Yollarımıza dökülen yaklaşık 25km’lik asfalt, döşenen 21.000 metrekare parke taşı ve 17 km imar yollarının açılması daha başlangıç.
Öncelikle Değerli Tunç Başkanımıza ve İzmir Büyük Şehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Her daim desteğinin bizimle olduğunu bilmek bizler için en büyük gurur kaynağıdır.
Birlikte yapacağımız daha çok hizmetimiz olacak. Tunç Başkanımızın desteği ile Seferihisar gelişmeye devam edecek.
Seferihisar Belediyesi olarak 5 ay içerisinde gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizle gurur duyuyoruz. Daha yapacak çok işimiz var!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum