Reklam
Reklam

AK Parti Seferihisar İlçe Kongresi yapıldı

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

AK Parti Seferihisar İlçe Kongresi yapıldı

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

AK Parti Seferihisar İlçe Kongresi yapıldı
19 Eylül 2020 - 18:49

Seferihisar Bahçe Kır Düğün Salonunda düzenlenen programa, partililer dezenfekten ve ateş ölçer ile geçtikten sonra alındı. Kongrede sosyal mesafeye ve maske kullanılmasına özen gösterildi. Toplantıya İzmir Milletvekili Ceyda Çankırı, İzmir Milletvekili Cemal Bekle, İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Necip Nasır, Birinci Bölge Koordinatörü Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Ak Parti İl Başkanı Kemal Ali Sürekli, Önceki dönem Ekonomi Başkanı Nihat Zeybekçi, Güzelbahçe İlçe Başkanı Eşref Demir, Narlıdere İlçe Başkanı Kadir Bekar Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve çok sayıda partili katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan AK Parti İlçe Başkanı  Ahmet Aydın, konuşmasında şöyle konuştu. “7.olagan kongremize katılımınızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Kongremizin ilçemiz, milletimiz ve ülkemiz hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Konuşmama şahsım ve ilçemin güzel insanları adına bir teşekkürle başlamak istiyorum. Yaklaşık iki senedir onur ve gururla ilçe başkanlığı görevimi yürütüyorum .2019 yerel seçimlerinde ilçemize hizmet getirme noktasında kurmuş olduğumuz ekip arkadaşlarımız, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ,devlet yatırım ve imkanlarını bu ilçeye taşıyacağımıza dair bir söz vermiştik. bu noktada her türlü girişimi yapacağımıza ,ilçenin yaşam standartlarını yükselteceğimize dair bir sözdü bu. Seferihisar’a yakışan bir adalet sarayıydı. tüm hemşerilerimin düşüncesidir ki; ilçemize çok yakıştı . yenilenen ve sıcak asfalt ile genişletilen, elektrik tellerinin yer altına alınarak ışıklandırması ve kaldırılmasıyla modern görünümlü anayolumuzdu.
kavşak ve refüj çalışmalarıyla da kaza tehlikeleri minimize  edilerek halkımızın taktirlerini kazandı ve yıl sonundan biteceği planlanan yolumuz bu haliyle bile Seferihisar’ımıza çok yakışacağı şüphesiz.
-Seferihisar belediyesinin elinde iken adeta sahipsiz, başıboş bir tarla görünümündeki stadımız yenilenerek eski günlerinden daha güzel olmasıydı.
Gençlerimizin, çocuklarımızın spor müsabakalarına ev sahipliği yapabilecek. Milletimiz için özel günlerdeki etkinliklere, kutlamalara hazır hale geldi. Ve bu projemizde halkımızdan tam not aldı ve ilçemize çok yakıştı .
-doğalgaz çalışmaları tamamlanmak üzere akarca ve Sığacık’ta yakında doğalgaza kavuşacak. daha sonra ürkmez- doğanbey bölgemiz bu hizmetten yararlanacak.
Milletimize verdiğimiz sözleri tutmamıza yardımcı olan, desteklerini bizden esirgemeyen, memleketimize karşı bizi mahcup duruma düşürmeyen ,samimiyet ve gayretimize ortak olan ,önümüzdeki zorlu kapıları açan taş üstünde taş koymamıza vesile olan sayın il başkanımız ve birbirinden kıymetli vekillerimize birkez daha ilçem adına teşekkür ve saygılarımı sunuyorum . Akarca balıkçı limanı, Doğanbey yat limanı ve daha bir çok proje çok kısa sürede hayata geçirilmesi adına önemli adımlar atıldı.  
Çok sevdiğim bir söz vardır sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın hemen hemen her platformda söylediği sözdür yeri gelmişken hatırlatmak isterim. Eşşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. 18 yıldır zaferlerden zaferlere koşan, iktidarda olan Ak Part'inin başarı burada gizlidir.
BAŞKALARI KONUŞUR BİZ YAPARIZ...
Aslında tüm bunları anlatmamın bir sebebi var. Bu hizmetlere ilçemizin çok fazla ihtiyacı var. Çünkü İz mirin talihsiz ilçesidir Seferihisar. Evet iddialı bir söylem gibi gelebilir sizlere. izin verirseniz uzatmadan biraz açayım.
bir ilçe düşünün ki;2009 sene itibariyle sahip olduğu taşınmazları ile borcu kıyaslandığında  neredeyse borçsuz durumda olan .
Bir ilçe düşünün ki; şu anki piyasa değeri ile 1 katrilyonluk gayrimenkulü haraç mezat 2009-2019 yılları arasında satıp, kazancı çarçur edilen ve hizmete dönmeyen Bir ilçe düşünün ki; borcu her sene 30 trilyon artan. Bir ilçe düşünün ki; aylardır personeline maaş bile ödemeyen.
Ve bir ilçe düşünün ki; maaşlarını ödemek için ellerinde kalan birkaç gayrimenkulü "kurtarıcı" ilan edilen İzmir Büyükşehir Belediyesine yani eski Seferihisar Belediye Başkanına satarak günü kurtarmaya çalışan.
biz artık böyle bir ilçe düşünmek istemiyoruz ve istemediğimiz için her zamankinden fazla çalışıyoruz !
bu ilçenin geleceğini satanlar,  bu ilçenin çocuklarının hakkına giren ,bu ilçenin çocuklarının geleceğini çalanlara soracak bir hesabımız var .
bu ilçeyi yaşanmaz hale getirenlere, koltuk yükseltmek için bu ilçeyi basamak olarak kullananlara , bu ilçenin tüm imkanlarını kendi menfaatlerine, makamlarına harcayanlara soracak hesabımız var. ve tüm bunların farkında olup ses çıkarmayan Seferihisar’ın yerel yöneticilerine ve Başkan’ına da bir mesajım olacak.
Seferihisar’ımızın için önemli bir çağrı yapmak zorunluluğu hissediyorum. Az önce bahsettiğim ilçemizin sorunlarına yönelik çözümler üretmeye devam etmek zorundayız buradan Seferihisar Belediye Başkanı'na bir çağrı da bulunmak istiyorum.
Başkan derhal bir platform oluştur.
Seferihisar da ki siyasal partiler sivil toplum örgütleri ve halkımızın katılımıyla , ortak akıl devreye sokacağımızı toplantılar gerçekleştirelim
Saferihisar Belediyesi içinde bulunduğu buhrandan çıkabiliriz?
İşçi kardeşlerimize istikrarlı şekilde nasıl öderiz ?
Proje ve yatırımlar için nereden kaynak buluruz ve borcumuzu nasıl azaltma yoluna gideriz?
Bu soruların cevabını arayalım. devletimizin ve hükümetimizin desteği için biz elimizden geleni yapmaya ve her türlü desteği yapmaya hazırız. Seferihisar Belediyesi’nin elinde kalan 3-5 taşınmazı Büyükşehir’e satıp gelen parayla maaş ilçemizin geleceğini birilerinin insafına ve keyfine göre belirlemeye çalışan bu anlayış Seferihisar’ın ilçe sakinlerimizin onuruna ve gururuna dokunmaktadır. Belediye hepimizin belediyesi. Kaptan gemimiz çok fena halde su alıyor. Zararın neresinden dönersek kardır! 4 senede belediyenin borcu hesaplamalarımıza göre 250 trilyon üzerine çıktığında daha geç olacak.” Dedi.
 AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin hedefinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer vardı.
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve 2019 yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi için Tunç Soyer'le yarışan Nihat Zeybekci'den Soyer yönetimindeki Büyükşehir'e ağır eleştiriler geldi.
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve 2019 yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi için Tunç Soyer'le yarışan Nihat Zeybekci'den Soyer yönetimindeki Büyükşehir'e ağır eleştiriler geldi.
31 Mart 2019 yerel seçimlerde Tunç Soyer'in rakibi olan eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ise "2024'de o zeybek Saat Kulesi'nin etrafında oynanacak" diyerek hedeflerinin Büyükşehir'i kazanmak olduklarını söyledi. Zeybekçi "Geldiğimizde anayolda güzel bir çalışma var ancak bu Büyükşehir'in çalışmasına benzemiyor diye sordum Ahmet Bey’e. Kendiside bana Karayolları olarak biz yapıyoruz dedi. Yapılsın tabi ancak bunların belediyeleri ne iş yapıyor? Ne iş yapacaklar? Ne iş yaptıkları ya da nelere hassasiyet gösterdiklerini bilmiyoruz. Hayvanlara olan sevgilerini saygılarını en güzel örneklerini biz Seferihisar da görmedik mi? 2019 seçimlerinde seçimlere 2-3 ay kala hayvan barınaklarındaki rezaleti hep birlikte gördük. Canlı canlı nasıl gömdüklerini gördük. Bunu tespit eden vatandaşlar çıkıp söylediler bunu. İzmir'in anlı şanlı sivil toplum kuruluşları nerdeydi? Yoklardı. Çünkü onlar karşılıklı birbirinin sırtını sıvazlıyor. İzmir'in en güzel yöresi Seferihisar'dır. Ne yaptılar burayla ilgili son 10 yılda? Daha çok betona teslim ederek, varlıklarını peşkeş çekerek, hem de 3 kuruşa sattılar. Bizim işimiz kişilerle şahıslarla değil. Bizim derdimiz İzmir ve Seferihisar… Türkiye'ye İzmir lazım… İzmir'i çöpe atmalarına müsaade etmeyeceğiz. 2019 yılında Antalya ya 22 milyar turist geliyor. İzmir'in tamamına gelen turist sayısı 1 milyon bile değil. Ne oluyor İzmir'e? Turizm planlaması yapıldı mı İzmir'e? Bugüne kadar bir kelime duydunuz mu ağızlarından? Bir taş üstüne taş koyacaklar mı? Koymayacaklar. Egeye akan kanalizasyonu durdurmayacaklar. Türkiye'de genç işsizlik oranın en yüksek olduğu şehir İzmir… Bunlar belediyelerin görevi. Altyapısını yapmak yatırımcıları davet etmek… Artık dünyada şehirler yarışıyor. Bu yarışta İzmir nerde? Türkiye'nin en uzun hızlı tren hattı İzmir'e geliyor. Antalya İzmir'e bağlanıyor. Peki İzmir ne yapıyor? Karaburun-Mordoğan'da denize akan kanalizasyon var. 21'nci yüzyılın İzmir'inde çöpler dağlara atılıyor. Bunlarla ilgili yüreklerinde bir şey var mı? Asla. Ancak göreve gelir gelmez, İzmirlilerin üzerine bir simgeyi yüklemek doğru değildi. Büyükşehri Belediyesi'nin kolonlarını boyadılar. Yıkılacak o bina sağlam değil… Yaparsa kim yapar? AK Parti yapar. 2019 seçimlerinde İzmir'imizin tercihi kabulümüz. Demek ki kendimizi ve hedeflerimizi anlatamadık. Bizim projemize kadar Tunç Soyer proje açıklamayacağım dedi. Biz açıklamaya devam edeceğiz. Bereketli yağmurlar gibi yağmaya devam edeceğiz. 2024'de kim aday gösterilirse onun yanında çalışmaya devam edeceğiz. 2024'de AK Parti ile Seferihisar'a ve İzmir'in göbeğine o bayrağı dikeceğiz. Saat kulesinin etrafında o zeybek oynanacak" ifadelerini konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum