Reklam
Reklam

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Projeleriyle Gündemde

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar'ın sorunları ve çözülecek problemleri Ankara'da bakanlıklara giderek bilgi verdi.

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Projeleriyle Gündemde

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar'ın sorunları ve çözülecek problemleri Ankara'da bakanlıklara giderek bilgi verdi.

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Projeleriyle Gündemde
02 Temmuz 2020 - 13:24

Seferihisar’da ki 35-39 numaralı karayolu, Dörtyol Kavşağından başlayıp Kavakdere Caddesi’ne kadar uzanan ve uzun süredir tek şerit olarak kullanılan yol çift şeride çıkarılıyor.
Karayolları bölge müdürü Arif Çobanoğlu görüşme yapan Seferihisar Ak Parti ilçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar’a yol yapım projelerini aktardı.
  Oluşum Haber’e konuşan Aydın, “Kara-yolları bölge müdürüyle bu konu hakkında uzun zamandır çalışma yapıyordum. Peki, Bu hizmetler neler olacak derseniz şöyle söyleyebilirim.

 Seferihisar girişinde özellikle de sanayi yolunda bir çok ölümlü kazalar oluyor. Bunu önlemek adına bir kavşak yapılacak. Aynı zamanda Duble yol, sıcak asfalt ve Karakayalar mevkiinden başlayarak kaldı-rım, peyzaj çiçeklendirme, ışıklandırma alanları olacak.” Dedi.  

  Konuyla ilgili vatandaşlardan gelen yorumlar bir kısmı olumlu olurken, diğer yandan kaza riski yaşanmaması adına birçok vatandaş karayolları çalışmalarının yönlendirme levhalarının yetersiz olduğunu gece fark edilmediğinden kazaya bu şekilde sebebiyet olacağını belirtti.  
  Ak parti ilçe başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar için durmadan çalıştıklarını belirten Ahmet Aydın, “Devletimizin gücünü Seferihisar’da hissettireceğiz.” Dedi. Aydın, “Geçtiğimiz günlerde Karayolları genel Müdürlüğü ile görüşerek Yol çalışmaları hakkında görüşmelerde bulunduk. Daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile yeni yapılacak Seferihisar Devlet Hastanesi’nin yatırım plânına alınması ile ilgili görüşmemizi gerçekleştirdik.  Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın danışmanı Ufuk Hacıahmetoğlu ile ilçemize yapılmasını istediğimiz vergi dairesi için görüşmeler gerçekleştirerek fikir alışverişinde bulunduk.  İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu ile ilçemize yeni yapılacak olan emniyet müdürlüğü hizmet binası için görüşmelerimizi yaptık. En kısa sürede projeye başlıyoruz.” Dedi. Herşey Seferihisar için diyen Ahmet Aydın sosyal medya paylaşımlarında Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma daire başkanımız Fahrettin Ulu ile görüşme yaptığını söyledi. Seferihisar’ın incisi Sığacık’ın göz bebeği olan Ekmeksiz Plajı’nın tekrardan halkımızın hizmetine sunulmasını talep ettiğini söylerken Aydın “Seferihisar’ımız için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.Başkan Ahmet Aydın; "İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer DERİNCE ile Seferihisar ve komşu ilçelerimizde yeşillendirebileceğimiz alanlar hakkında durum değerlendirmesi yaptık."Başkan Ahmet Aydın; "İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer ALBAYRAK ve Milli Emlak Dairesi Başkanı Ali Aykut TENĞERLİ ile ilçemiz hakkında önemli bir toplantı gerçekleştirdik."Başkan Ahmet Aydın; "AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekilimiz Sn.Hamza Dağ ile yeni yapılacak Seferihisar Devlet Hastanesi’nin yatırım planına alınması ile ilgili görüşmemizi gerçekleştirdik."


Başkan Ahmet Aydın; "Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma daire başkanımız Sn. Fahrettin Ulu ile Ekmeksiz Plajı’nın tekrardan halkımızın hizmetine sunulmasını talep ettik."


Başkan Ahmet Aydın; "Hazine ve Maliye Bakanımız Sn. Berat Albayrak’ın danışmanı Ufuk Hacıahmetoğlu ile ilçemize yapılmasını istediğimiz vergi dairesi için görüşmeler gerçekleştirdik."


Başkan Ahmet Aydın; "İçişleri Bakanımız Sn.Süleyman Soylu’nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu ile ilçemize yeni yapılacak olan emniyet müdürlüğü hizmet binası için görüşmelerimizi gerçekleştirdik. "


Başkan Ahmet Aydın; "TOKİ Başkan Yardımcısı Sn. Hakan Akbulut’u makamında ziyaret ettik.
İlçemizde yaşayan Roman vatandaşlarımız için sosyal konut yapımı hakkında görüşme gerçekleştirdik. Bizlere öncülük eden İzmir Milletvekilimiz Sn. Cemal Bekle’ye teşekkür ediyorum."Başkan Ahmet Aydın; "Milli Emlak Genel Müdürümüz Sn. Tufan Büyükuzun ile Ürkmez ve Doğanbey bölgesi sanayi sitesi görüşmemizi gerçekleştirdik."


Başkan Ahmet Aydın; "Çevre ve Şehirçilik Bakan yardımcımız Prof.Dr. Mehmet Emin BİRPINAR ile ilçemiz hakkında görüşmeler yaptık."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • nezehat
    1 ay önce
    Karakayalardan başlayıp tepeciğe kadar olan yol düzenleme çalışması 2 yılladır söyleniyor. En son bayramdan hemen sonra başlayacaktı hala çalışma başlamadı. Şehrin jandarmadan sonraki kısmı şehirden kopuk ne araçla nede yürüyerek şehire gidemiyorsunuz illaki izmir caddesine gireceksiniz, Yürüyün bakalım bir çolak ibrahim kara kayalarından şehre yürümeyin haritadan bakın her yolu jandarma arazisi kapatmış çevre yolu olacaktı o da yok. iki lamba koyun yada üst geçit yapında kara kayaların ıkı yakası birleşsin o da yeter. düzenlemenin yapılacağı falan yok.