Reklam
Reklam

AK Parti İzmir'in yeni yönetimi açıklandı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda basın toplatısı düzeleyerek İzmir İl Yönetim Kurulu asil üyelerinin isim listelesini açıkladı.

AK Parti İzmir'in yeni yönetimi açıklandı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda basın toplatısı düzeleyerek İzmir İl Yönetim Kurulu asil üyelerinin isim listelesini açıkladı.

AK Parti İzmir'in yeni yönetimi açıklandı
19 Mayıs 2019 - 13:39

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda basın toplatısı düzeleyerek İzmir İl Yönetim Kurulu asil üyelerinin isim listelesini açıkladı. Listede Seferihisar'dan Uçak Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak ve Seferihisar Belediye Başkan Adayı Hamit Nişancı yer aldı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli dün AK Parti İl Başkanlığı'nda basınla bir araya gelerek, Ak Parti İzmir İl Yönetim Kurulu asil üyelerini açıkladı. Toplamda 75 kurul üyesinin 50'sini açıklayan sürekli yedek üyelerinin henüz hazır olmadığını söyledi. Listeler üzerinde uzun ve geniş çaplı bir çalışma yaptıklarını,üyelerin Kadın Kolları, Gençlik Kolları, İl ve İlçe yönetiminin yanı sıra Parti'ye yeni katılan isimlerden de oluştuğunu belirten AK Parti İl Başkanı '' Titiz bir çalışma yaptık. İlimize gelen Partililer, STK'lar, Kanaat önderleriyle görüştük. Bu isimler şimdiye kadar 6 ila 7 bin kişiye tekabül ediyor. 2710 kişiyle anket çalışması yaptık. Yönetimde kimi görmek istersiniz? İzmir il yönetimizden talep ve beklentileriniz nelerdir? Mahallenizde ne gibi değişiklikler görmek istersiniz? gibi sorular yönelttik. Bugün yedek yönetimi açıklamıyoruz.Açıkcası yedek yönetim listesi henüz belirlenmiş değil. Herkes görev almak istiyordu, yüzlerce CV var. Bunların içinden 75 arkadaşımızı seçmek hayli zor oldu. Listeyi oluştururken başta İstanbul adayımız Binali Yıldırım'ın büyük destekleri oldu. Hamza Dağ'la, Nihat Zeybekçi'yle kurucu üyelerimizle istişare ettik ve sonuçta böyle bir liste oluştu.. Bazı kararlar aldık.Bu kararlar doğrultusunda Yüksek İstişare Kurulu oluşturduk. Bundan sonra bu kurulla diğer çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Bunların yanında danışma kurulu gibi kurullar kuruldu. Yine bu istişarelerde bana yöneltilen bir öneriyi hayata geçirdik, aydat sistemini getirdik. Artık her üyeden ayda 1 lira olmak üzere aydat alacağız. Sandık kurullarımız olacak, görev almak isteyen arkadaşları etkin bir şekilde kullanacağız. Önümüzde seçimsiz 4 yıl var. Bu 4 yılı yeniden yapılan ma ve şahlanma çalışmalarıyla geçireceğiz.'' dedi.

Sürekli; "Herkesin katkısını alacağız"
50 kişilik yönetim kurulu listesini açıkladıklarını 25 kişilik yedek listeyi ise ileriki günlerde açıklayacaklarını belirten Sürekli, “Titizlikle bir çalışma yürüttük. Tabii ki herkes yönetimde bir şekilde görev almak istiyor. İnanın ki elimizde hala yüzlerce CV var. Bunun içinde teşkilatın yerinde uygulamaları neticesinde belli bir oranda temsil edilme durumları var. İki başkana da anlayış gösterdiler. Geçmiş dönemlerde görev almış arkadaşlarımızı değerlendirdik. Başta İzmir’in medarı iftiharı, son başbakanımız ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın büyük destekleri oldu. Genel başkan yardımcısı Hamza Dağ ile birlikte tüm vekillerimizle, İzmir adayımız sayın Nihat Zeybekci ile istişare ettik ve bunlar sonucunda bir liste hazırladık. Bu listeyi hazırlarken bazı kararlar da aldık. Katkı koymak isteyen arkadaşlarımızı nasıl değerlendireceğimiz ile ilgili yeni metotlar belirledik. Yüksek istişare kurulu adı altında bir kurul oluşturacağız. Partimizin çalışma ve politikalarında onların etkilerini alacağız. Danışma kurullarımız da olacak. Teşkilatta birimlerimiz var; buralarda 3 ila 5 arkadaşımızı yönetici olarak atacağız. Yine teşkilat görev ve koordinatörleri yönetimden olur; bu sefer arkadaşlarımızı sistem içine atarak ilçelerde koordinatör olarak değerlendireceğiz. Bu tür çalışmalarda katkı koymak isteyen herkesin katkısını alacağız. Gençlerden ve kadın kollarından gelen arkadaşlarımız var. 13 genç arkadaşımız var. 30 yaş altı 6 arkadaşımız, 3035 yaş arası 7 arkadaşımız var. 13 tane kadın kontenjanından yönetimimizde var. En genç yönetim kurulu üyemiz Nur Çimen. 1996 doğumlu. Uluslar arası son sınıf öğrencisi. En ağabey İbrahim Derici. Listelerde İzmirlilik ön planda. Kentin demografik yapısını yansıtan bir liste” dedi.


Uçak Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak

Hayrettin Uçak, 1963 yılında Siirt’te dünyaya geldi. 1974 yılında İstanbul’a göç etti. İstanbul’da çocukluk ve gençlik yılları sebze ve meyve ticareti ile geçti.

1984 yılından bu yana İzmir’de yaşayan Hayrettin Uçak, Uçak Kardeşler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdürüyor. Seferihisar'da istihdam ve başarı sağlamıştır. Hayrettin Uçak, Evli, iki çocuk, üç torun sahibi.

Geçen dönem Ak Parti il yönetim kurulu üyesi olarak İzmir Ak parti il başkan yardımcılığı yapmıştır.  Ekonomi İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Uçak, 31 Mart seçimlerinde AK Parti İzmir Adayı Nihat Zeybekçi’nin seçim çalışmalarında kurmay ekibin arasında yer almıştır.


Seferihisar Belediye Başkan Adayı Hamit Nişancı

1 Ekim 1972 tarihinde İzmir’in Seferihisar İlçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Seferihisar’da tamamladı. Ardından Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 

1999 yılında yapılan yerel seçimlerde Seferihisar Belediye Başkanı seçilerek iki dönem bu görevini sürdürdü. Şuan Seferihisar’da tarım ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren aile şirketinin yöneticiliğini yapıyor. 

Hamit Nişancı, evli ve bir çocuk sahibidir. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Seferihisar İlçesi Belediye Başkan adayı oldu. 

------------------------------------------------

AK Parti İl Yönetim Kurulu'na seçilen asil üyelerin tam listesi:

Ahmet Şimşek

Ali Aslan

Ali Mete Karagöz

Aykut Dikencik

Bilal Kırkpınar

Bora Ersan

Burçin Oğuz

Bülent Bademci

Cenk Özen

Deniz Doğan

Dilaver Kişili

Elif Özüm

Emrullah Duran

Emrun Sulayıcı

Erkan Özkan

Fatih Dinçer

Fatih Reha Yavuzer Kam

Fatma Merve Berber

Feyim Özçelik

Furkan Katmerci

Gözde Keskin

Gülay Sayın

Ayşe Cankurtaran

Gülşen Gezici

Hamit Nişancı

Hayrettin Uçak

Hikmet Kaya

İbrahim Derici

İbrahim Halil Ölmez

Koray Battal

Kudret Karaçelik

Levent Duru Başaran

Mehmet Kocaağa

Mustafa Kandil

Mustafa Gedikoğlu

Münir Ensari

Nail Kocabaş

Neslihan Kavun Akay

Nil Güneri

Nilüfer Karadal

Nur Çimen

Sefa Şahin

Selim Kalemci

Semiha Paçacı

Rafet Uslu

Tuğrul Emre Kaya

Uğur Türkan

Yusuf Gültekin

Zeynep Şen


YORUMLAR

  • 0 Yorum