Reklam
Reklam

AK Parti İlçe Danışma Kurulu Kahvaltıda buluştu

Seferihisar Ak Parti İlçe Teşkilatı Yoğun bir katılımla İlçe Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti İlçe Danışma Kurulu Kahvaltıda buluştu

Seferihisar Ak Parti İlçe Teşkilatı Yoğun bir katılımla İlçe Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti İlçe Danışma Kurulu Kahvaltıda buluştu
05 Ekim 2019 - 15:42

Seferihisar Danışma Kurulu Toplantısına Katılımcılar Ak parti il yönetim kurulu üyesi 5. Bölge Başkanı Hayrettin Uçak, Seferihisar Ak Parti Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Sayarer, Ak Parti İzmir İl Başkan Vekili Ali Aslan, İzmir Ak Parti Teşkilat Başkanı Nail Kocabaş, Seferihisar Ak Parti Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Tekelioğlu, Seferihisar Kadın Kolları Başkanı Berrin Özdemir, Yardımcısı Fatma Korkmaz, İl Koordinatörü Ahmet Toros, Narlıdere İlçe Başkanı Kadir Bekar, Güzelbahçe İlçe Başkanı Hakan Oğuzer, Belediye Meclis üyeleri, Mahalle Temsilcileri, Seferihisar MHP İlçe Başkanı Ahmet Şeremet ve halkın katılımlarıyla Seferihisar Belediyesi Kültür salonu Binasında kahvaltı yapılarak gerçekleşti-rildi.

Gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın,  Hedeflerinin 2023 olduğunu belirterek; “Bölgemizde bizleri destekleyen Sayın Hayrettin Uçak’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Diyen Aydın, teşkilat olarak büyük bir aile olduklarının altını çizdi.
Sözlerine devam eden Aydın, “Kıymetli il başkan yardımcılarım, kıymetli il yönetim kurulu üyelerim, değerli üyelerimiz; ana kademe, kadın kolları ve gençlik kollarının kıymetli mensupları hepiniz Hoş geldiniz.
Türkiye tarihinde 18 yıldır iktidarda kalma başarısı göstermiş olan Ak Partimiz kapatılma davalarından  darbe girişimlerine kadar birçok güçlükle mücadele etti. Ancak milletin desteği ve genel başkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu sayesinde tüm engelleri aşmayı başardı. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni etmekle beraber mücadelemize ve davamıza her zamankinden çok daha sıkı sıkıya bağlanmak ve hizmet etmek zorunda olduğumuzu hatırlatmak istiyorum.

Bizde bu bilinçle yönetim kurulum ve şahsım olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sonuçları bizi memnun etmese de gelecek adına verdiği mesajlar bakımından umut veren bir yerel seçim süreci yaşadık. Yüzde 45’lere varan bir oy alarak ilçe tarihinde ki en yüksek oy oranına ulaştık. Tabi ki bunu yeterli görmüyoruz. Halkımızın verdiği mesajı alarak yollumuza devam etmek zorundayız.
Bulunduğumuz mevki ve makamlar küsme ya da gönül koyma yeri değildir ve parti terbiyemizde buna müsaade etmez. Gelecek yerel seçimlere bugünden hazırlanarak ilçe halkımızın hizmet beklentilerini karşılama mecburiyetimiz ve görevimiz var.

SEFERİHİSAR’IMIZI ŞAHLANDIRACAK PROJELER GELİYOR
Seferihisar hizmet noktasında elimizden geleni yapacağız diyen Aydın konuşmasına şöyle devam etti. “İşte tam bu noktada sizlerle paylaşmak istediğim müjdeli haberlerim var. Devlet hastanemize donanımlı ve kapsamlı bir acil servis projemiz ilerleyen günlerde sonuçlandırılacak. Ürkmez de 24 saat hizmet veren sağlık kampüsü açıyoruz. İlçemiz için önemli bir ihtiyaç olan stadyumun suni çime dönüştürülmesi ve kapalı spor salonunun zeminin yenilenmesi çalışmaları önümüzdeki aylarda tamamlanacak ve halkımızın hizmetine sunulacak. Bununla birlikte önemli etkinliklere ev sahipliği yapacak olan stadyumun çatısı da ilçemize yakışır şekilde modernize edilecek.

Yeni Adliye binamızı 3 ay içinde hep birlikte açıyoruz. Halk kütüphanesi projemiz de bu yıl içinde gerçekleşiyor ve ayrıca gödence gölet de 1 yıl içinde bitirilecek olan projemizden birisi.
 Bizler Parti yönetimi olarak vatandaşlarımızla diyaloğumuzu devam ettiriyoruz. Ziyaretlerde bulunarak onların dert ve taleplerini dinliyoruz. Çözüm arayışı içindeyiz. Bundan sonrada süreçte özellikle kırsal mahallelerimizi ziyaret edeceğiz ve halkımızın bizlerden olan taleplerini yerinde göreceğiz.” Dedi.

BELEDİYE BAŞKANINA BİRLİK ÇAĞRISI
Seferihisar Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, yerel yönetimin bir kez daha altını çizerek, şunları söyledi. “Yerel ölçekte bizler sorumluluğumuz gereği muhalefet konumunda olsak da sadece konuşan değil hizmet üretmek zorunda olan bir partinin mensubu olduğumuzu asla unutmayacağız. Az önce saydığım hizmet ve projelerimizi sayısını artırarak sürdüreceğiz. Eleştirilerimizi dile getirirken de yapıcı ve ilçe menfaatleri doğrultusunda yapacağız.

Bu noktada Seferihisar Belediyesinin bir an önce ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde duran, personellerine maaşlarını imkânlarına yeniden kavuşması adına daha ciddi ve planlı çalışmalar yapması yönünde uyarılarda bulunmayı kamuoyunu adına bir zorunluluk olarak görüyorum. Her ay İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden ekonomik yardım talep ederek ya da sahip olduğu mülkleri Büyükşehir’e satarak belediye ekonomisini ayakta tutmaya çalışmak takdir edersiniz ki sürdürülebilir ve uzun vadeli çözüm olarak sunulamaz. Günü kurtarmaya yönelik girişimler yerine uzun vadeli planlamalar ve tedbirler ilçemiz adına daha doğru yaklaşımlar olacaktır.” Dedi.

Ardından Ak Parti Seferihisar İlçe kadın Kolları Başkanı Berrin Özdemir konuşmasında; “İlçe kadın kolları başkanlık görevini ellimizden gelen en iyi şekilde yönetimim ile birlikte yapmaya çalıştık. Ak kadınlar olarak ilçemizde faaliyetlerimizi sürdürürken bizlere gece gündüz demeden ev ev, kapı gitmedik sokak, çalmadık kapı bırakmadan dava aşkı ile gönülleri kazanmaya çalıştık. Gittiğimiz her yerde yakın ve uzak mahallelerimiz olmak üzere tüm mahallelerimize kadınlarımızın gönül rızası alarak, gönülden gönüle köprüler kurduk. Bir olduk, birlik olduk.” Dedi.
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum