Reklam
Reklam

19 Mayıs 100. Yıl dönümü coşkuyla kutlandı

Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. yılında Seferihisar’da coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs 100. Yıl dönümü coşkuyla kutlandı

Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. yılında Seferihisar’da coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs 100. Yıl dönümü coşkuyla kutlandı
19 Mayıs 2019 - 14:04

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak, Türk ulusunun kurtuluş mücadelesini başlatmasının 100.yılı, yine her yıl olduğu gibi büyük bir heyecanla kutlandı.

Seferihisar’daki kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Resmi tören, Kaymakam İlhan Abay, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Garnizon Komutanı Levent Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Sel, İlçedeki Türk Silahlı Kuvvetleri Subayları, Seferihisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Vehbi Koç, daire amir ve müdürleri, Seferihisar MHP ilçe başkanı Ahmet Şeremet, CHP Seferihisar ilçe teşkilatı, Ak Parti Seferihisar ilçe teşkilatı, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Seferihisar Salih Değerli Anadolu Lisesi’nin üstlendiği kutlamalarda, Şükran konuşmasını Salih Değerli Anadolu Lisesi öğrencisi Yağmur Özduymaz yaptı. Gençliğe Hitabesini Salih Değerli Anadolu Lisesi öğrencisi Mertcan Aslan okudu. Öğrenciler önce “Atatürk’ün Gençliği Hitabesini” dinlerken, ardından “Gençliğin Atatürk’e cevabı” hep bir ağızdan okundu.

Seferihisar Belediyesi ve Asil Nadir Lisesi dans grupları gösteriler gerçekleştirdi. Seferihisar Belediyesi tekvando takımı, Jimnastik takımı, Halk Dansları Ekibi, Halk Eğitimi Merkezi Halk Dansları Ekibi ve Seferihisar Necat Hepkon Lisesi Halk oyunları ekibi ’nin gösterileri kutlamalara renk kattı.

İlçe genelinde düzenlenen 100.yıl 19 Mayıs konulu yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri, ilçe protokolü tarafından verildi.YORUMLAR

  • 0 Yorum