Reklam
Reklam

Yetişkin; Ulamış Seferihisar’ın gözbebeği olacak

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı İsmail Yetişkin, Ulamış’ta yoğun katılımlı miting düzenleyerek, vatandaşlara seslendi. 

Yetişkin; Ulamış Seferihisar’ın gözbebeği olacak

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı İsmail Yetişkin, Ulamış’ta yoğun katılımlı miting düzenleyerek, vatandaşlara seslendi. 

Yetişkin; Ulamış Seferihisar’ın gözbebeği olacak
24 Mart 2019 - 01:51

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı İsmail Yetişkin, Ulamış’ta yoğun katılımlı miting düzenleyerek, vatandaşlara seslendi.

 Ulamış mahallesinin katılımıyla birlikte Seferihisar’dan araç konvoy halinde Ulamış'a giriş yapan vatandaş ve çok sayıda partililer coşkuyla karşılandı. Miting de kalabalığa ellerinde parti ve Türk bayraklarıyla coşan vatandaşlar ile doldu.

  İsmail Yetişkin Ürkmez mahallesinde yaptığı ilk mitinge İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, İzmir milletvekili Ednan Arslan, CHP İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, İyi Parti İlçe Başkanı Volkan Özfırat ve partililer destek verdi.

CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak mitingte yaptığı konuşmada “Sevgili Ulamışlılar, Sevgili Seferihisarlılar, Cumhuriyet Halk Partisi Seferihisar ilçe örgütü adına hepinizi selamlıyorum. Seferihisarımızın ve İzmirimizin yine yeniden dağlarında çiçekler açmasına sayılı günler kala içimizdeki heyecan katlanarak artmaktadır. Seçim kampanyası süresince yorulmadan, bıkmadan usanmadan canla başla hiç bir karşılık beklemeden çalışan Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti Seferihisar ilçe örgütlerine teşekkür ediyorum. Bu süreçte gençlerimiz bizlere ayrı bir heyecan katmıştır. Ülkemizin geleceğinin sahipsiz olmadığını Gazi Mustafa Atatürk'ün Cumhuriyet'i neden geçlere emanet ettiğini onların özverili çalıştıkları tanık oldukça birkez daha anladım. Bizleri evlerine konuk eden, sevgi dolu yüreklerini açan bizlere dertleşen, ülkenin sorunlarına çözüm üretmeye çalışan siz saygı değer halkımızada en kalbi duygularımı sunuyorum. Ülkemizde bugün Dünya'da emperyalizime karşı ilk kez Ulusal kurtuluş mücadelesini veren Gazi Mustafa Atatürk’e karşı şahsen ve kendisinin Cumhuriyet'e kattığı değerlere topyekün saldırılar şahitlik etmekteyiz. Okullarımıza andımız yasaklarınırken, 10.yıl ve İzmir marşını söyleyen ve söyletenleride cezalandırılmaktadır ama Seferihisar’da geliştirilen yeni bir politika ile Seferihisar'ın Atatürkçü ve Cumhuriyetçi seçmenlerden 3-5 oy için Atatürk üzerinden algı yapılmaktadır. Seferihisar halkının bu gerçeği görmemesi mümkün değildir. Bizler ülkenin heryerinde İzmir, 10.yıl Marşı’nı gururla söylemekteyiz. Bizim Atatürk ve Cumhuriyet sevdamız içeye ve illere göre farklılık göstermez. Nefes aldığımız sürece bu sevgi devam edecektir. Hepinizi çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İyi Parti Seferihisar İlçe Başkanı Volkan Özfırat; "Sözlerine genel başkanımız Sayın Meral Akşener hanım efendinin sözleri ile başlamak isterim. Sizlere selam söylüyor. Sizlerinde bildiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti olarak Millet İttifakını kurduk ve sizlerle birlikte yol almaya devam ediyoruz. Seçimlere çok az zaman kala tüm halkımıza kazasız belasız ayrımsızlık bir seçim öneriyorum. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir büyükşehir Belediye başkan adayımız Tunç Soyer'e, Seferihisar Belediye Başkan adayımız İsmail Yetişkin'e bu yolda başarılar diliyorum. Birlikte başarıcağız. Başkanımız İsmail Yetişkin yıllardır sizlerle ilgilendiğini biliyorum. Sizlerin önünü açmak için yardımcı olacaklarını iyi biliyorum. Sizleri sevgi ile kucaklarken şunu söylemeden geçemicem, yalanlar gerçektir arkadaşlar, yalanlar olmazsa olmazlarıdır. Yalancıyamı yoksa iş yapan adamamı oy vereceksiniz. 1 Nisan itibariyle herkesin kucaklaştığı bir belediye ile buluşmak üzere iyi akşamlar" dedi.  

Eski Milletvekili Musa Çam, yaptığı konuşmada, “Bu bir yerel seçim. Ancak partili cumhurbaşkanı sabah akşam parti büyüklerimize hakaret ediyor. Beka meselesi değil, bu bir yerel seçimdir. Gönlünüz hangi adayı istiyorsa ona oy verin. Ancak bizi kuru soğana muhtaç edenleri bir kez daha düşünün” dedi.

Millet İttifakı Adayı İsmail Yetişkin yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Arkadaşlar, 24 Haziran öncesini bir hatırlayalım. Ekonomi uçacaktı. Bu hükümet sınıfta kaldı.31 Mart seçimleri çok önemli. Cumhuriyet için reklam arası dediler. Biz reklam arasını hiç kabullenmedik. 24 Haziran’da yüzde 71’i nasıl çıkardıysak hep birlikte yine cumhuriyete, geleceğimize sahip çıkacağız. Memlekette fabrikalar kapandı, işsizlik arttı. Üretimin olmadığı yerde 650 milyar dolar dış borç kapanır mı?

Benim arkamda Büyükşehir Belediye Başkan Adayım var. İşsiz genç aşsız ev kalmayacak. Seferihisar’a yatırımcı gelecek. Ruhsat için gelenlerlerle işsizliği çözeceğiz.

Zeytinyağını Tunus’tan ithal ettiler. Bu hükümet yakında mandalinayı da Portekiz’den yedirirler. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızla bir projemiz var. Seferihisar’ın mandalinasını İzmir Büyükşehir Belediyesi alacak. Aynı Tire Süt Kooperatifi’ndeki gibi. Ulamış Kalkınma Kooperatifi’ni harekete geçireceğiz. Ulamış deresinin ıslahını biz yapacağız. Ulamış’ta parklar yapacağız. Ulamış Seferihisar’ın gözbebeği olacak.

Ulamış artık eski Ulamış değil. Tiyatrosuyla anılan bir mahalle. Ulamışlı sanatla tanıştı, markalaştı. Ulamış’ı daha da güzelleştireceğiz. Ben bir Cumhuriyet sevdalısı olarak size söz veriyorum.

Bana adayın biri açık oturuma çıksın diyor. Yıllardın benim genel başkanım senin genel başkanını açık oturuma davet ediyor. Benim genel başkanımın karşısına çıktı mı? Ben de kendi üzerimden prim yaptırmayacağım. Bir televizyon programında konuşuluyor, benim dönemimde şu kadar yol yapıldı.İlçe girişini yapmayarak Seferihisar’ı cezalandırdınız. O yoldan kimin yol bulduğunu da iyi biliyoruz. Artık bu adayın jübile yaptırmanın zamanı geldi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum