Reklam
Reklam

Sığacık'ta Cumhur ittifakı Nişancı'dan Gövde gösterisi

Cumhur ittifakı Adayı Nişancı Sığacık Seçim Bürosu açılışında meydanları doldurdu.

Sığacık'ta Cumhur ittifakı Nişancı'dan Gövde gösterisi

Cumhur ittifakı Adayı Nişancı Sığacık Seçim Bürosu açılışında meydanları doldurdu.

Sığacık'ta Cumhur ittifakı Nişancı'dan Gövde gösterisi
23 Mart 2019 - 11:51

Cumhur ittifakı Adayı Nişancı Sığacık Seçim Bürosu açılışında meydanları doldurdu.
Seferihisar Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, MHP ilçe Başkanı Ahmet Şeremet, meclis üyeleri, ülkücü gençlerin de bulunduğu katılımda ilgi büyüktü.
 Sığacıklılara seslenen Nişancı, Sığacık’a söylenen vaatlerin yapılmadığının altını çizerek şöyle devam etti. “ Sığacık’lı gençlere anlattılar senelerce bunları yapacağız gökteki ay hariç, her şeyi var ettiler. Beni bilirsiniz ağzımdan çıktıktan sonra yerine getiririm. Sığacık’lı gençlere Kulüp yapacağım Türkiye’nin her yerinden gelecekler size söz veriyorum. Dünyanın en güzel yerinde yaşıyoruz hep gelen dostlarımız âşık oluyorlar. Denizine, kumuna, toprağına, kale içine, kale dışına, girlenine her yerine âşık oluyorlar olmakta haklılar. Ama burada en çok sevilecek olanlar eli öpülesi annelerimiz, kardeşlerimiz, gençlerimiz. Bu memlekete ruh katan tüm vatandaşlarımız. Artık biliyorsunuz 10 sene belediye başkanlığı yönetimi yaptığınızda bir daha seçime çıktığınızda vaat ile seçilemezsiniz. 10 sene yaptıysan yaptın yapmadıysan bu saatten sonra kimseyi inandıramazsınız.  Anlatmak kolay ama yapmadığın bir şey anlatmak gençlerimize kadınlara haksızlık değil mi. Seçimler kazanılır, Makamlar gelir gider bir koltuk sahibi olabilirsiniz belki görev bittikten sonra sokağa çıkamayacak hale getirmesin insanları.” dedi.
Sığacık esnaflarına seslenen Hamit Nişancı, “Sığacık ta ki kale içindeki ablalar teyzeler ben o pazarı kapatmayacağım.  Size çok daha iyi, çok daha güzel, çok daha düzenli hizmet edeceğim.” Dedi.
Nişancı; “Kale içi ve balıkçı esnafımıza bireysel desteklemeyi gerçekleştireceğiz. Vakıf kuracağız kuracağımız vakıf belediyenin gözle görünmeyen gelirlerini vakıfta toplayacağız.  Okumaya ihtiyacı olan desteklenmeye ihtiyacı olan ailelerden tutunda denize balığa çıkan döndüğünde işleri rast gitmeyen balıkçı kardeşlerimizin ağlarına kadar yardımcı olacağız.
2014’de Binali bey ile gelmiştim. 2014’de 5 senemiz yetmedi biz şimdi bu balıkçı barınağını mendireye uzatacağız 2019 geldi halan bakıyorum mendireği büyüteceğiz mendirek balıkçılarımıza ekmek olacak aş olacak mendirek büyüyecek göreceksiniz Cumhuriyet Halk Partisi.
 Aslında Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine haksızlık etmek istemiyorum yeri geldi çok dostumu biliyorum bizden çok şikâyetçiler bizden çok isyandalar ve biliyorum çoğu bu meydanda.  Çünkü biz Seferihisar da kurduğumuz bir ittifak var. Cumhur ittifakı, Millet ittifakı bizim başka bir ittifakımız var biz gönül, Sığacık ittifakını kurduk. Bu memleketin değişmesini istiyorsak gelin bize destek verin diyen herkese el ele, omuz omuza, göğüs göğüse, gönül gönüle yürümeye karar verdik.
Girlen’de bir projeyi 2009’da anlatmıştım. 2009’da bıraktığımız yerden 31 Mart akşamı görevi alırsak Mezarlığın altından Urla’ya yol bağlamayı, Akarca Sığacık yapılamaz denilen yolu açma işini, Sığacık Seferihisar arasında yolu 1 tekene boya ile değil genişleterek bisiklet yolu sevgi yolları haline getirelim. Akkum da satmaya çalıştıkları soft bahçelerine seyir terası ve mekânlar yapalım Türkiye den gelenler hayranlıktan evlerine gidemez olsunlar.
10 yıl kazandık, 10 yıl kaybettik. Kazançlarımdan geriye ne kaldı derseniz. Yaptığımız hizmetler icraatlar onları söylememize gerek yok. Bu ilçede Pazar yeri, belediye binası, düğün salonu, yeşil alanlar, hastane, okul, stadyuma, yat limanına Seferihisar bir ucundan diğer ucuna yollarına gitseniz bizim hizmetimizi görürsünüz.
Her şeyden daha önemlisi biz birbirimize inanır, güvenirsek biz gerçekten bir hukuku paylaşırsak bu kimseyi incitmeden kırmadan bu işin üstesinden geleceğiz” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum