Reklam
Reklam

Güneşlikent'de Yüzme Kursu Pazartesi başlıyor

Seferihisar Güneşli kent sitesi bünyesinde yer alan havuz işletmeciliğini yapan İbrahim Uyan, her sezon yaz döneminde olduğu gibi 2019 yaz sezonu için de yüzme kurslarına devam ediyor.

Güneşlikent'de Yüzme Kursu Pazartesi başlıyor

Seferihisar Güneşli kent sitesi bünyesinde yer alan havuz işletmeciliğini yapan İbrahim Uyan, her sezon yaz döneminde olduğu gibi 2019 yaz sezonu için de yüzme kurslarına devam ediyor.

Güneşlikent'de Yüzme Kursu Pazartesi başlıyor
14 Haziran 2019 - 17:20

3-17 yaş grubuna sevilerine göre gurup ve bireysel özel ders programına 17 Haziran pazartesi günü başlıyor. 
  Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Uyan, yüzme kursuna katılacak kursiyerler için servis imkânı da sunduklarını belirterek, ana branşım basketbol ve yüzme eğitmenliğidir. Havuz işletmeciliği 4 yıldır buradayım kulüp olarak 6. Yılını tamamladım. 6 yıl önce 7 öğrenci ile başladım diyen Uyan, şuan 100’ü geçkin öğrencisinin bulunduğunu belirten Uyan
 kursumuza olan ilgi bizi sevindiriyor eğitimi kaliteli hale getirdiğiniz takdir de çevrenizde size gerekli takdiri veriyor.
  Şuan 25 kişilik 6 grubumuz var. Hepsi tam dolu değil kayıtlarımız devam ediyor. 17 yaşından sonraki gruplar için yetişkinler üzerine yüzmeyi hiç bilmeyenlere ya da yüzmesini geliştirmek, stil öğrenmek isteyen yetişkin bireylere özel ders seçenekleri sunuyoruz.” Dedi.

  Tesiste bir sporcu için gerekli tüm imkânların titizlikle düşünüldüğünü vurgulayan İbrahim Uyan; “İçerisinde; havuz başı aktivite alanı, kafeterya, duş ve soyunma odaları ile hakem ve yönetim bölümlerinin de yer aldığı yarı olimpik yüzme havuzumuzda gerçekleştirdiğimiz kurslarımıza yaz dönemine girilmesiyle 17 Haziran Pazartesi Günü başlıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin tüm spor aktivitelerinden yararlandığı Seferihisar’da amacımız yüzme sporunu da yaygınlaştırmaktır. Bu yıl da düzenleyeceğimiz kurslarla yüzme bilmeyenlere yüzme öğretilecek, bilenler ise kendilerini daha da geliştirme imkânına kavuşacak” dedi. Ayrıca Hayat kurtaran tek spor yüzmedir. Her canlı yüzerek doğuyor. Ben yüzemiyorum diye bir şey yok korkularını yenmek için yüzmeye davet ediyoruz.
  Biz psikolojik olarak da eğitim veriyoruz. Çocuklarının koordinasyonlarını sağlamak, su içerisinde nefes alıp vermeyi öğretiyoruz. Kol ve bacak koordinasyonunu sağlayarak serbest stilin temelleri ile sezona başlıyoruz.
Şu an 4 stil yüzen öğrencilerimiz var. 1 saat içerisinde 1,5 km yüzüyorlar. Spor sağlık açısından çok faydası olduğunu biliyoruz. Özellikle küçük kas guruplarını yani beyaz kas gruplarını sadece yüzme çalıştırıyor ve tüm kasların harekete geçmesini sağlıyor.
  Bizim kurslarımız 4 haftalık periyotlar arası yenileniyor. Haftada 4 günde gelebiliyorlar.4 günlük periyot ta çocuklar 16 saat eğitim görüyor. İsteyen velilerimiz izlemeye gelebiliyor. Birde servis hizmetimiz bulunmakta dileyen velilerimiz servisten cüzi bir ücret karşılığında faydalanabiliyorlar. Çocuklar Servis annesi kontrolünde evden alınıp eve teslim edilmekte
  Size birazda derslerden bahsetmek isterim. Kursumuzda gruplarda 4 öğretmen farklı seviyede ders vermem de bu sistemde öğrenememe geride kalma söz konusu olmuyor. Yardımcı materyaller ile  öğrencileri yüzmeye alıştırıyoruz. Her seviyede öğrencimiz mevcut guruplarımızı da seviyelere göre belirliyoruz
  Güneşli kent havuz işletmeciliğini yürüten İbrahim Uyan, yaz spor çocukların gelişi ve sosyalleşmesi açısından oldukça önemli bu anlamda anne ve babalarımızdan da çocuklarımızı spora yönlendirmelerini istiyoruz. Ben burada anne babalara mesaj vermek istiyorum. Çocukları televizyondan tabletler ile vakit geçirmeleri yerine Çocuklar arkadaş ortamlarına katılmalı spor aktiviteleri ile bağlantı kurmalı Çocukların bir şeyler öğrendiğini görmek bizleri de mutlu ediyor” dedi.
  30 Ağustos'ta yüzmeyi öğrenen çocuklar arasında yarışlar düzenleneceği belirten İbrahim Uyan,  Yüzme yarışları sonunda başarılı olan çocuklara madalya, ödül ve katılım belgeleri verilecek” dedi.

  İbrahim Uyan, yüzme kursumuza kayıt olmak isteyenlerin, Güneşli kentteki havuzumuza benimle iletişime geçmeleri yeterli olacaktır.
0555 354 79 19 Telefon numarası ile ulaşarak tesis hakkında bilgi alabileceklerini sözlerine ekledi.
 
 

 
 
 

YORUMLAR

  • 2 Yorum