Reklam
Reklam

CHP'nin adayı Yetişkin'den 'İşsizlik' hamlesi

CHP'nin adayı Yetişkin'den Gençler için 'İşsizlik' hamlesi

CHP'nin adayı Yetişkin'den 'İşsizlik' hamlesi

CHP'nin adayı Yetişkin'den Gençler için 'İşsizlik' hamlesi

CHP'nin adayı Yetişkin'den 'İşsizlik' hamlesi
03 Mart 2019 - 23:15

CHP Seferihisar Belediye Başkan Adayı İsmail Yetişkin, ilçenin en büyük sorunlarından biri olan işsizliği, iş dünyası ile beraber ortak projeler üreterek çözeceklerini söyledi.

Ege Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri'yi ziyaret eden Yetişkin, "Seferihisarımızda gençlerimizin işsizliği ciddi bir dert. O nedenle işadamlarıyla yakın diyalogta olacağız. Kenti talana uğratmadan ama işadamlarıyla birlikte kentin sorunlarına derman olmak gerekiyor" dedi. ESİAD olarak hem genç işsizliğin önüne geçilebilmesi hem de kadın istihdamına yönelik özel projeler hazırladıklarını belirten Sivri ise "Bu projelerimizi Seferihisar'a da taşımak isteriz. İlçe belediyelerimize iş istihdamına yönelik her türlü projede desteğe hazırız" diye konuştu.

Seferihisar'ın her noktasında seçim çalışmalarını yürüten CHP Seferihisar Belediye Başkan Adayı İsmail Yetişkin, açtığı seçim bürosundaki mahallelere ziyarette bulundu. Ulamış mahalesinde meydanda vatandaş ve esnafla buluştu. Yetişkin "Ulamışlılarla birlikte Seferihisar’ın geleceğine yönelik tarım projelerimizi konuştuk. Köylünün ekmeğini daha da büyütmeye kararlıyız." dedi. Gün boyu ev toplantıları, kahve ziyaretleri de gerçekleştiren Yetişkin, daha sonra ESİAD Başkanı Fadıl Sivri'yi de ziyaret etti. Davetleri için Sivri'ye teşekkür eden Yetişkin "İşsizlik ciddi bir dert. Bunu çözmek için de iş dünyası ile birlikte hareket edeceğiz" dedi.

İŞSİZLİĞİ ÖNLEME PROJELERİMİZ VAR

Seferihisar'da farklı sosyal yapıların bir arada olmasına imkan vermek gerektiğini dile getiren ESİAD Başkanı Fadıl Sivri ise, iş dünyası istihdam sorununa katkı sağlayacak projeleri desteklerini söyledi. Sivri "Farklı sosyal toplulukların bir arada olmasına imkan vermek için projelerinizi öncelikle destekliyoruz. Özellikle genç işsizliğin önüne geçilmesi ve nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi konusunda bizim de ESİAD olarak yaptığımız birçok proje var. Gençleri daha da hazırlıklı ve sanayinin ihtiyaç duyduğu noktada yetiştirebilmek için birçok proje üretiyoruz. Bu projeleri  Seferihisar'a da taşımak isteriz. İlçe belediyelerimizle de özellikle iş istihdamına yönelik her türlü projede desteğe hazırız. Kadın iş gücünün de sanayiye kazandırılması konusunda çalışmalar yapıyoruz" dedi.