Reklam
Reklam

Aşçıoğlu, Başkan Adaylarına Projelerini anlattı

Hıdırlık mahallesinde yaşayan vaktin büyük çoğunu orada yaşayan halk ile iletişim kurarak geçiren Şadiye Aşçıoğlu amacının mahallenin eksik işlerini tamamlamak olduğunu belirterek yapacağı projeleri anlattı.

Aşçıoğlu, Başkan Adaylarına Projelerini anlattı

Hıdırlık mahallesinde yaşayan vaktin büyük çoğunu orada yaşayan halk ile iletişim kurarak geçiren Şadiye Aşçıoğlu amacının mahallenin eksik işlerini tamamlamak olduğunu belirterek yapacağı projeleri anlattı.

Aşçıoğlu, Başkan Adaylarına Projelerini anlattı
13 Mart 2019 - 12:31

Hıdırlık mahallesinde yaşayan vaktin büyük çoğunu orada yaşayan halk ile iletişim kurarak geçiren Şadiye Aşçıoğlu amacının mahallenin eksik işlerini tamamlamak olduğunu belirterek, Seferihisar belediye başkan adayları Millet ittifakı İsmail Yetişkin ve Cumhur ittifakı Hamit Nişancı ile ayrı ayrı bir araya gelerek Seferihisar’da ilk proje ile çıkan muhtar adayı olarak yapacağı projeleri anlattı.
  Hıdırlık Mahallesi Muhtar adayı Şadiye Aşçıoğlu azaları ile birlikte Seferihisar merkezde bulunan Park kafede kahvaltı düzenledi. Bu kahvaltıya ayrı ayrı Millet ittifakı İsmail Yetişkin ve Cumhur ittifakı Hamit Nişancı katıldı. Aşçıoğlu “Sözümün sadece mahallede değil, Türkiye genelinde geçirebileceğim güçlü birisiyimdir. Başkaları tarafından yapılan tehtinin ve projemin taklit edilmesinin beni caydırmayacağını bilmelerini istiyorum” diyerek sözlerine devam etti. “Hıdırlık geleceği hakkında konuştuk. Ben ise projelerimi anlattım. Belediye Başkan Adayları dedi ki, bizimde buradan almamız gereken bazı dersler de var. Bize ait olan yapmamız gereken konular var. İlk proje ile çıkan ve Hıdırlık mahallesi için çok güzel olan projeleri ilk sizi gördük, güzel bir örnek oldunuz. Belediye Başkan Adaylarına Hıdırlık Mahallesine bağlı olan Akarca tarafındaki sıkıntıları ve problemleri dile getirdim. Geçen ay gerçekleşen aşırı yağışlar sonucu sel felaketi ile ilgili evlerini su basan kişilerin bilgilerini ve sorunlarını ilettim. Onlar destek verdiler. Hıdırlık mahallemiz olarak düzen olarak projem olan Mobese kamere uygulamasını uygun gördüler. Eger Hıdırlık Mahallesi muhtarı olursam Seferihisar Belediyesi ile birlikte çalışacağımı söz verdim. Belediye başkan adaylarımıza azalarımız ile birlikte başarılarını ilettik. Onlarda muhtar adayı olarak başarılarını ilettiler.” dedi.
  Çok eksiklerimiz var yapılması gereken birçok şeylerimiz var esnaf, mahalle sakinlerimiz, bayanlar, işsiz gençlerimiz hepsi için birçok projelerim var. Elektrik konusunda mahallemizde ihtiyacı olan kalabalık ailelerimiz var. İktidarın getirdiği gündemde bu projeyi canlandırıp ihtiyacı olanlara bu projeyi faaliyete geçirmeye çalışacağım. Doktora ihtiyacı olan kapı kapı dolaşmamız gereken yaşlılarımız var. Bayanlar için yaşlılarımız projelerimizi yapmaya çalışacağız. Hanımlar için çarşı oluşturacağız. Zamanını farklı yerlerde geçirmek için hem alış-veriş ve yemek yiyebilecekleri bir çarşı projesi yapmaya çalışacağız. İşsiz o kadar gencimiz var ki iş bulma kurumlarından yeri geliyor destek alamıyor. Bunları iş bulma kurumlarıyla anlaşmalı arkadaşlarımıza yardımcı olacağız. Burs konusunda da söz veriyorum. Tanıdığım arkadaşlarım, iş adamlarıyla görüştüm. Burs verecek arkadaşlarımız çoktur. Burslarında da yardımcı olacağım.

Hıdırlık Mahallesi Muhtar Adayı Şadiye Aşçıoğlu’nun Projeleri Şunlardır;
  Mahalle meclisi oluşturacağız. Sokak bazında temsilci görevlendireceğiz.
  Komşuluk ilişkilerini ve iletişimi güçlendirmek için; geziler, paneller, piknikler düzenleyeceğiz.
  Mahallemizde oturan maddi durumu yetersiz, çocuklara burs temin edeceğiz.
  Mesleklerini tespit ederek, iş ihtiyacı olanlara yardımcı olacağız. 
  Mahallemizdeki esnaf arkadaşların sorunlarını çözeceğiz.
  Mahallemizde oturan yaşlıları, engellileri, yardıma ihtiyacı olanları tespit ederek, ihtiyaç ve hizmetleri almasına yarımcı olacağız.
  Durumu iyi olmayan ailelere ücretsiz kreş sağlanması için çalışma yapacağız.
  Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar.
  Sosyal tesis hizmet alanı yapılması için çalışacağız. Bu alan içerisinde HANIMELİ ÇARSISI kurulmasını sağlayacağız.
  Çocuklarımızın güvenliği için Mobese kameralarının kurulmasını sağlayacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum